Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Kiedy pracodawca może obniżyć wynagrodzenie pracownika?

pracodawca bezpodstawnie obniża wysokość wynagrodzenia lub innego świadczenia pieniężnego, naraża się na zarzut dopuszczenia się wykroczenia przeciwko prawom pracownika i podlega karze grzywny od 1000,-zł do 30.000,-zł. Kwestie związane z zasadami obniżania

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 19 grudnia 2011

Faktura bez VAT

Faktura nie zawsze musi zawierać określona kwotę podatku VAT. Te szczególne sytuacje określają przepisy ustawy o podatku od towarów i usług.

Kategoria: Biznes
Data utworzenia: 5 maja 2015

Podstawa liczenia zasiłków chorobowych i macierzyńskich

W dniu 3 grudnia 2007 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Beaty R., która dotyczyła podstawy wymiaru zasiłku opiekuńczego. Zadaniem TK było orzeczenie w sprawie zgodności art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 roku o

Słowa kluczowe: konstytucja
Data utworzenia: 4 grudnia 2007

Obowiązkowy język obcy w przedszkolu

W obecnych czasach edukacja człowieka staje się jedną z podstawowych wartości. Obecnie funkcjonujący model społeczno – gospodarczy wymusza na nas znajomość wielu dziedzin życia, w tym oczywiście języków obcych. Nic dziwnego, że młodzi rodzice chcą aby ich dzieci potrafiły posługiwać się obcym językiem już od najmłodszych lat. W związku…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 maja 2014

Kara za nie wniesienie opłaty śmieciowej

Ostatnimi czasy w polskich mediach zagościła sprawa dotycząca wywozu śmieci, a dokładniej form naliczania opłaty za taką usługę. Niezależnie od tego w jaki sposób ustalana będzie powyższa opłata, każdy z nas musi zapłacić za wywóz jego nieczystości, w innym przypadku powinien liczyć się z karą finansową – ściganą jednak nie przez Urząd…

Data utworzenia: 6 marca 2013

Pełnisz rolę członka zarządu wyłącznie 'na papierze'? - nie unikniesz odpowiedzialności

Członek zarządu znakomicie rozwijającej się firmy. Brzmi dumnie prawda? Kto z nas odmówiłby pełnienia tak wysoko ocenianej w społeczeństwie funkcji? Mylicie się jednak, jeśli sądzicie, że to wyłącznie prestiż! Trzeba mieć świadomość tego, że pełnienie funkcji członka zarządu spółki kapitałowej podejmującego decyzje w jej imieniu, to…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 lipca 2013

Ulga w spłacie zobowiązań podatkowych

Na stronie Ministerstwa Finansów opublikowany został projekt rozporządzenia w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną. Celem wprowadzenia przedmiotowego rozporządzenia jest wdrożenie rozwiązań w zakresie procedury udzielania pomocy regionalnej stosowanej w Unii Europejskiej oraz precyzyjne określenie…

Data utworzenia: 22 czerwca 2008

Czy można uchylić się od zawarcia umowy?

Polskie przepisy pozwalają na zawieranie tzw. umów przedwstępnych, które zobowiązują do zaciągnięcia określonego zobowiązania w przyszłości. Za ich pomocą strony mogą w zasadzie swobodnie ustalić termin przyszłej, przyrzeczonej umowy. Co jednak

Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 22 sierpnia 2014

Od 1 września 2015 zakaz sprzedaży 'śmieciowego jedzenia' w szkołach

1 września 2015 roku wejdzie w życie ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Głównym założeniem ustawy jest wprowadzenie zakazu sprzedaży i reklamowania niezdrowego jedzenia w szkołach i przedszkolach.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 sierpnia 2015

Możliwe dokonanie zmian we wnioskach pomocowych

wniosku o przyznanie pomocy złożonym w ramach naboru przeprowadzanego w 2007 r.

Data utworzenia: 20 sierpnia 2008
« Poprzednia 1 … 1601  |  1602  |  1603  |  1604  |  1605 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.