Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- praca
- użytkownicy
- nabycie
- waloryzacja emerytur
- złożenie deklaracji
- sankcja
- Kancelaria adwokacka
- kredyt konsumencki
- Sejm
- 500plus
- rozwiC485zanie+umowy+o+pracC499+na+mocy+porozumienia+stron
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- odstąpienie od ugody
- limit+osób+na+boisku
- zgoda na przetwarzanie danych osobowych
- Wzór+dokumentu+-+Odpowiedź+na+pismo+Naczelnika+Urzędu+Skarbowego
- zajęcie wierzytelności
- kara+regulaminowa
- Krakowe+Ramy+Kwalifikacji
- deklaracja+VAT-R
- bezpłatne+konsultacje
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- sprawozdanie+o+zarządzie+majątkiem
- deklaracja+VAT-7+D
- odległość między grobowcami
- vat+33
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Kiedy pracodawca może obniżyć wynagrodzenie pracownika?
pracodawca bezpodstawnie obniża wysokość wynagrodzenia lub innego świadczenia pieniężnego, naraża się na zarzut dopuszczenia się wykroczenia przeciwko prawom pracownika i podlega karze grzywny od 1000,-zł do 30.000,-zł. Kwestie związane z zasadami obniżania
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 19 grudnia 2011
Faktura bez VAT
Faktura nie zawsze musi zawierać określona kwotę podatku VAT. Te szczególne sytuacje określają przepisy ustawy o podatku od towarów i usług.
Typ: Artykuł
Kategoria: Biznes
Data utworzenia: 5 maja 2015
Podstawa liczenia zasiłków chorobowych i macierzyńskich
W dniu 3 grudnia 2007 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Beaty R., która dotyczyła podstawy wymiaru zasiłku opiekuńczego. Zadaniem TK było orzeczenie w sprawie zgodności art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 roku o
Słowa kluczowe:
konstytucja
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 4 grudnia 2007
Obowiązkowy język obcy w przedszkolu
W obecnych czasach edukacja człowieka staje się jedną z podstawowych wartości. Obecnie funkcjonujący model społeczno – gospodarczy wymusza na nas znajomość wielu dziedzin życia, w tym oczywiście języków obcych. Nic dziwnego, że młodzi rodzice chcą aby ich dzieci potrafiły posługiwać się obcym językiem już od najmłodszych lat. W związku…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 maja 2014
Kara za nie wniesienie opłaty śmieciowej
Ostatnimi czasy w polskich mediach zagościła sprawa dotycząca wywozu śmieci, a dokładniej form naliczania opłaty za taką usługę. Niezależnie od tego w jaki sposób ustalana będzie powyższa opłata, każdy z nas musi zapłacić za wywóz jego nieczystości, w innym przypadku powinien liczyć się z karą finansową – ściganą jednak nie przez Urząd…
Słowa kluczowe:
kara za nie wniesienie opłaty śmieciowej, nie wniesienie opłaty śmieciowej, odpowiedzialność za nie wniesienie opłaty śmieciowej, opłata śmieciowa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 6 marca 2013
Pełnisz rolę członka zarządu wyłącznie 'na papierze'? - nie unikniesz odpowiedzialności
Członek zarządu znakomicie rozwijającej się firmy. Brzmi dumnie prawda? Kto z nas odmówiłby pełnienia tak wysoko ocenianej w społeczeństwie funkcji? Mylicie się jednak, jeśli sądzicie, że to wyłącznie prestiż! Trzeba mieć świadomość tego, że pełnienie funkcji członka zarządu spółki kapitałowej podejmującego decyzje w jej imieniu, to…
Słowa kluczowe:
członek zarządu spółki kapitałowej, nominalni członkowie zarządu, Odpowiedzialność członka zarządu, zarząd spółki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 lipca 2013
Ulga w spłacie zobowiązań podatkowych
Na stronie Ministerstwa Finansów opublikowany został projekt rozporządzenia w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną. Celem wprowadzenia przedmiotowego rozporządzenia jest wdrożenie rozwiązań w zakresie procedury udzielania pomocy regionalnej stosowanej w Unii Europejskiej oraz precyzyjne określenie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 22 czerwca 2008
Czy można uchylić się od zawarcia umowy?
Polskie przepisy pozwalają na zawieranie tzw. umów przedwstępnych, które zobowiązują do zaciągnięcia określonego zobowiązania w przyszłości. Za ich pomocą strony mogą w zasadzie swobodnie ustalić termin przyszłej, przyrzeczonej umowy. Co jednak
Typ: Artykuł
Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 22 sierpnia 2014
Od 1 września 2015 zakaz sprzedaży 'śmieciowego jedzenia' w szkołach
1 września 2015 roku wejdzie w życie ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Głównym założeniem ustawy jest wprowadzenie zakazu sprzedaży i reklamowania niezdrowego jedzenia w szkołach i przedszkolach.
Słowa kluczowe:
promowanie zdrowej żywności, sprzedaż "śmieciowego" jedzenia w szkolnych sklepikach, zakaz sprzedaży "śmieciowego" jedzenia, żywienie dzieci
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 sierpnia 2015
Możliwe dokonanie zmian we wnioskach pomocowych
wniosku o przyznanie pomocy złożonym w ramach naboru przeprowadzanego w 2007 r.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 20 sierpnia 2008
« Poprzednia | 1 … 1601 | 1602 | 1603 | 1604 | 1605 … 3165 | Następna » |