Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Pożyczka za darmo - promocja czy manipulacja?

W dzisiejszym świecie przyjęło się uważać, że jeśli mamy dostać coś za darmo, to zwykle okaże się, że i tak za to zapłacimy, nie w taki to w inny sposób. Można jednak wskazać pewne wyjątki od tej reguły, nawet w sferze pożyczek.

Data utworzenia: 18 lipca 2016

Becikowe na nowych zasadach

Wczesne i częste wizyty ciężarnej u lekarza ginekologa lub położnej przyczyniają się do zwiększenia świadomości zdrowotnej kobiet, pozwalają na prawidłowy monitoring ciąży i na szybkie podjęcie działań profilaktycznych bądź leczniczych w

Data utworzenia: 7 lutego 2010

Dokumentacja przebiegu nauczania

oraz uproszczeniu sposobu dokumentowania przez nauczyciela zajęć i czynności realizowanych w ramach godzin zajęć i czynności, o których mowa w art. 42 ust. 2 pkt 2 ustawy Karta Nauczyciela.

Data utworzenia: 5 września 2010

Dobra wiadomość dla posiadaczy kredytów hipotecznych

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy kredytów hipotecznych. Mianowicie, sąd uznał za niedozwolone klauzule stosowane przez bank Millenium. Dotyczą one między innymi braku zasad ustalania kursu walut (tzw. spreadu) oraz niejednoznacznych przesłanek pozwalających bankowi na żądanie dodatkowego zabezpieczenia pożyczki

Słowa kluczowe: kredyt, mieszkanie
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 grudnia 2010

Polubowne stwierdzenie kolizji drogowej – czy trzeba wzywać Policję?

Wypadek lub kolizja drogowa to szok i ogromny stres dla uczestników zdarzenia. Wielu kierowców nie wie, jak zachować się w tej sytuacji. Wypadek drogowy i kolizja to różne kategorie zdarzeń. Wypadek ma miejsce, gdy są ranni lub zabici. O kolizji

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 czerwca 2011

Kiedy możliwe jest zawieszenie postępowania rejestrowego?

Postępowanie rejestrowe pojawia się przede wszystkim w sytuacji powstania nowej spółki prawa handlowego. Wpis do właściwego rejestru jest bowiem koniecznością, od której zależy tak naprawdę byt prawny nowego podmiotu. Wydaje się, że złożenie

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 16 stycznia 2014

Symbol olimpijski to przede wszystkim międzynarodowy znak towarowy

wszędzie pełno. A jak jest z prawami własności intelektualnej do słynnego znaku?

Data utworzenia: 10 lutego 2014

Roszczenia ubezpieczeniowe

ilość czasu od zaciągnięcia długu – i to jest niestety ta zła wiadomość, ponieważ takie okresy są z reguły dosyć długie. Dotyczy to także zobowiązań o charakterze ubezpieczeniowym.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 4 września 2014

Co zrobić z podartym banknotem?

Niejednej osobie zapewne zdarzyło się wyprać lub porwać papierowy pieniądz. Z racji swojej struktury banknoty oczywiście częściej ulegają zniszczeniu niż monety. Warto więc wiedzieć, co można zrobić w takiej sytuacji i gdzie udać się celem wymiany uszkodzonych pieniędzy. Kwestie z tym związane reguluje Zarządzenie nr 1/2003 prezesa NBP z dnia…

Data utworzenia: 9 października 2012

Uchylenie się od skutków ugody

Postępowanie pojednawcze należy do jednych z łagodniejszych form rozwiązywania konfliktów. Zgodnie z art. 10 Kodeksu postępowania cywilnego, w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, sąd powinien w każdym stanie postępowania dążyć do

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 grudnia 2012
« Poprzednia 1 … 1595  |  1596  |  1597  |  1598  |  1599 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.