Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Czy darowizna od macochy podlega opodatkowaniu?

Rozwody stały się codziennością, a pasierb i macocha nie są rodziną na zasadzie pokrewieństwa, lecz powinowactwa. Na gruncie przepisów podatkowych pojawia się pytanie, czy jeżeli macocha, dokona na rzecz pełnoletniego pasierba darowizny pieniężnej, to będzie mu przysługiwać zwolnienie z podatku od spadków i darowizn?

Data utworzenia: 25 marca 2018

Czy Urząd Skarbowy może odmówić nadania numeru NIP firmie której siedzibę stanowi tzw. wirtualne biuro?

W dniu 5 sierpnia 2014 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi od wyroku WSA w sprawie skargi w przedmiocie odmowy nadania numeru identyfikacji podatkowej. Tym samym Naczelny Urząd Skarbowy uznał, że Urząd Skarbowy nie może odmawiać nadania Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP) firmie, której siedzibę…

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 4 września 2014

Umowa rachunku bankowego w świetle przepisów Kodeksu cywilnego

Umowa rachunku bankowego jest typową umową nazwaną o charakterze cywilnoprawnym, która zawierana jest przez banki w związku z wykonywaniem przez nie czynności bankowych. Przepisy regulujące rzeczoną umowę znajdują się nie tylko w Kodeksie cywilnym

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 września 2014

Rozprawa w sądzie - jak to wygląda?

Zostałeś wezwany do sądu i nie wiesz jak się zachować? Nie jest to tylko Twój problem, zdecydowana większość Polaków nie wie co robić na sali sądowej. Część zaś myśli, że wystarczy obejrzeć jeden z seriali prawniczych i wszystko będzie już wiadome

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 stycznia 2015

Planujesz wymianę okien - poznaj swoje prawa

Zakup okien to inwestycja na długie lata. Wysokiej jakości rozwiązanie stanowi często niemały wydatek w domowym budżecie. Dlatego, aby w pełni cieszyć się eksploatacją wyrobu, powinniśmy dokonać przemyślanego wyboru i znać prawa przysługujące nam, jako konsumentom.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 marca 2015

Uprawnienia stron w toczącym się postępowaniu administracyjnym

Kodeks postępowania administracyjnego (k.p.a.) wyposaża strony postępowania w konkretne uprawnienia procesowe, umożliwiające wpływanie na korzystną dla nich treść decyzji administracyjnej. Wobec rosnącej świadomości prawnej społeczeństwa warto w zarysie przedstawić te uprawnienia, by móc w pełni z nich korzystać w toku zmagań z organem administracji…

Data utworzenia: 26 maja 2011

Pożyczka i użyczenie to nie to samo!

Choć w języku potocznym użyczenie i pożyczka traktowane są jak synonimy, to z punktu widzenia prawa różnica znaczeń jest ogromna. Umowa użyczenia, podobnie jak umowa pożyczki, jest jedną z umów nazwanych, regulowanych przepisami Kodeksu cywilnego. W związku z tym postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi użyczeniu i uczynić je przedmiotem niniejszego…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 września 2014

Czym jest prawo pierwokupu nieruchomości?

Każdy zakup nieruchomości musisz sfinalizować przed notariuszem, niezależnie od tego czy staniesz się właścicielem domku jednorodzinnego, mieszkania w bloku, czy działki przy lesie. Dziś jednak nie o formie umowy sprzedaży nieruchomości, lecz o

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 czerwca 2015

Pierwsza praca - ile urlopu mi przysługuje

Wakacje to doskonały moment na podjęcie pierwszej pracy. Zanim to jednak nastąpi warto poznać swoje prawa. Na wstępie należy podkreślić, że jeśli jeszcze nigdy nie pracowałeś, to Twoja sytuacja różni się od pozycji pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę na rzecz pracodawcy. Na czym ta różnica polega? Ile urlopu przysługuje osobie…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 lipca 2014

Reprezentacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji

Problematyka reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (i spółek kapitałowych w ogólności) jest od dawna przedmiotem zainteresowania zarówno doktryny prawniczej jak i bardzo bogatego orzecznictwa. Warto natomiast zwrócić uwagę na nieco zaniedbywany aspekt dotyczący reprezentacji spółki z o.o. w fazie organizacji.

Data utworzenia: 11 czerwca 2013
« Poprzednia 1 … 1592  |  1593  |  1594  |  1595  |  1596 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.