Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Świadczenia opiekuńcze dla rolników

Rolnicy oraz małżonkowie rolników lub ich domownicy również mogą ubiegać się o przyznanie zasiłku dla opiekuna, specjalnego zasiłku opiekuńczego lub świadczenia pielęgnacyjnego. Jakie warunki muszą spełnić aby otrzymać wyżej wymienione świadczenia?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 lipca 2014

Spółdzielnia socjalna jako szansa dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej

Spółdzielnia socjalna to dobrowolne zrzeszenie osób, prowadzące działalność gospodarczą w interesie swoich członków i w oparciu o ich osobistą pracę. Taka forma działalności ma pomagać głównie osobom bezrobotnym, bezdomnym, uzależnionym i

Data utworzenia: 21 lipca 2014

Porada prawna: Spór graniczny pomiędzy sąsiadami może skończyć się w sądzie

lat temu. Sąsiad poinformował mnie, że będzie ubiegać się o zasiedzenie tej części nieruchomości.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 stycznia 2015

Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości został opublikowany projekt ustawy o zmianie ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. Próba nowelizacji dotyczy ustawy z dnia 28 października 2002 r. o

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 28 kwietnia 2008

Sprawdź jakie zmiany w podatkach nas czekają

Ministerstwo Finansów przygotowało pakiet działań, który ma zwiększyć stopień przestrzegania przepisów podatkowych i poprawić efektywność administracji podatkowej. Nowe przepisy mają wejść w życie od przyszłego roku, jednak część z nich wymaga zmian ustawowych, więc będą wdrażane w różnych terminach. Wśród najważniejszych zmian, jakie…

Data utworzenia: 6 maja 2014

Czym jest majątek wspólny małżonków?

zawarcia małżeństwa powstanie majątek wspólny – każdy z małżonków będzie miał dostęp do jego składników na takich samych zasadach.

Data utworzenia: 30 maja 2014

Niecały miesiąc na dokonanie wyboru ZUS czy OFE

Już niecały miesiąc pozostał na dokonanie wyboru: Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Otwarty Fundusz Emerytalny? Do 31 lipca możesz zadecydować, gdzie trafią Twoje składki emerytalne. Do wyboru masz: ZUS i OFE lub tylko do ZUS. W jaki sposób można

Słowa kluczowe: emerytura, OFE, składki emerytalne, zus
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 lipca 2014

Dzierżawca

Dzierżawca to strona zobowiązania, która bierze do używania cudzą rzecz. Oczywiście musi przy tym uiszczać z góry określone opłaty wchodzące w skład czynszu. Decydując się na zawarcie umowy dzierżawy, musisz być świadomy praw i obowiązków jakie się

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 września 2014

Reprezentacja spółki cywilnej - czyli z kim podpisać umowę?

Przy zawieraniu umowy ze spółką cywilną, czy w imieniu spółki cywilnej pojawia się pytanie - kto jest stroną umowy, i kto w imieniu spółki powinien ją podpisać?

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 lutego 2013

Chcesz zostać sławnym politykiem? Załóż swoją partię polityczną!

Wielu młodych obywateli tuż po zdanej maturze, wybiera się na studia. Standardowy schemat, z którym mamy do czynienia rodzi smutek na twarzy, jeżeli po pięciu latach ciężkiej nauki dyplom ukończenia studiów pokrywa gęsty kurz. Jeżeli jesteście pełni

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 maja 2013
« Poprzednia 1 … 1589  |  1590  |  1591  |  1592  |  1593 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.