Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- oddelegowanie pracownika do pracy w innej miejscowości
- kwarantanna
- prawo wystawiania recept
- ubezpieczenie dla lekarzy
- refundowane leki
- przepisywanie leków refundowanych
- zawód lekarza
- ceny leków refundowanych
- Pelion
- firma farmaceutyczna
- leki refundowane w obrocie hurtowym
- ustawa refundacyjna
- pielęgniarka POZ
- fałszywe zaświadczenie
- obowiązek lekarza poinformować pacjenta o chorobie
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Zasady nagrywania obrazu i dźwięku podczas rozprawy cywilnej
Zasada utrwalania obrazu i dźwięku podczas rozprawy cywilnej została wprowadzona do polskiego systemu prawnego z dniem 1 lipca 2010 r. Z czasem ma ona wyprzeć obowiązującą jeszcze regułę pisemnego utrwalania przebiegu postępowania sądowego. Trzeba
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 30 października 2012
A. Sadowski: regulacje rynku firm pożyczkowych mają ochronić sektor bankowy przed ich ekspansją
i utrudnią klientom dostęp do pieniędzy, a tym samym zwiększą dochodowość sektora bankowego.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 października 2013
Zaległości podatkowe niekiedy bez odsetek za zwłokę
Od niezapłaconego w terminie płatności podatku trzeba zapłacić jeszcze odsetki. W paru przypadkach jednak zalegający z zapłatą podatnik nie będzie musiał ponosić dodatkowych kosztów. Wystarczy, że złoży do urzędu odwołanie lub zostanie wszczęte
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 28 października 2013
W Polsce łatwiej prowadzić biznes
W opublikowanym przez Bank Światowy rankingu Doing Business 2014 Polska awansowała o 10 pozycji i znalazła się 45 miejscu na 189 sklasyfikowane państwa. Komentarz dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki Konfederacji Lewiatan.
Typ: Artykuł
Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 30 października 2013
Kilka praktycznych uwag odnośnie segregacji odpadów
Segregacja odpadów jest ważnym krokiem ku lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości. Nie budzi żadnych wątpliwości, że tempo, w jakim produkujemy odpady zagraża nie tylko środowisku naturalnemu, ale również zdrowiu ludzkiemu. Dlatego tak ważne jest by wiedzieć, jak należycie segregować śmieci oraz jak przygotowywać opakowania, by mogły być…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 stycznia 2015
Koszt sms-a
2011r., Nr 150, poz. 895 ze zm.). Dotyczy ona reklamy usług telekomunikacyjnych o podwyższonej opłacie, wykorzystywanych głównie w loteriach audioteksowych, w których uczestniczy się przez droższe połączenia telefoniczne lub droższe sms-y i gdzie podmiot
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 15 czerwca 2012
Rząd uderza w konkubentów i wynalazców
. kosztów uzyskania przychodów już nie tylko przez dziennikarzy i twórców, ale też wynalazców. Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dobrze zarabiający twórcy, którzy mają jedno dziecko, mogą stracić na tych zmianach
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 10 lipca 2012
Legalizacja pobytu małoletniego cudzoziemca w Polsce
Małoletnim cudzoziemcom, którzy przebywają w Polsce może zostać udzielone zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony. Zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony może być udzielone, w przypadku, gdy zachodzą okoliczności uzasadniające zamieszkiwanie małoletniego cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez okres dłuższy niż 3 miesiące…
Słowa kluczowe:
małoletni
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 6 kwietnia 2010
Zakaz wstępu na mecz
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej są trzecią co do wielkości imprezą sportową na świecie, która gromadzi tysiące ludzi na stadionach piłkarskich, strefach publicznego oglądania meczów oraz miliony osób przed telewizorami. Sprawne zapewnienie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 maja 2011
Planowana gruntowna reforma prawa upadłościowego i naprawczego
Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało rekomendacje w zakresie planowanej nowelizacji ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze.
Słowa kluczowe:
Centralny Rejestr Upadłości, ogłoszenie upadłości, postępowanie upadłościowe, prawo upadłościowe i naprawcze
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 17 stycznia 2013
« Poprzednia | 1 … 1586 | 1587 | 1588 | 1589 | 1590 … 3165 | Następna » |