Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- deklaracja+VAT-7+D
- odległość między grobowcami
- vat+33
- możliwość+uboju+rytualnego
- osoba trzecia
- osoby trzecie
- uchwalenie+statutu+fundacji
- koszty sądowe
- pozbawienie wolności
- Składanie+wniosku+o+świadczenie+wychowawcze
- Wzór oświadczenia woli
- rozwiązanie umowy
- sprzeciwu wobec przetwarzania danych
- wsparcie+na+tworzenie+miejsc+pracy
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

W jakiej sytuacji sędzia może wyprosić z sali rozpraw?
Niewłaściwe zachowanie jest podstawowym powodem do wyproszenia delikwenta z sali rozpraw. Niezależnie od tego z jaką konkretnie procedurą mamy do czynienia, sędziowie mają prawo (a niekiedy wręcz obowiązek) wyprosić z sali niewłaściwe zachowującą
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 stycznia 2013
Jak ustalić spadkobierców?
Otwarcie spadku następuje każdorazowo z chwilą śmierci spadkodawcy, jest to również moment nabycia spadku przez określonych spadkobierców. Przepisy Kodeksu cywilnego przewidują, że prawo do majątku po zmarłym może przysługiwać na podstawie
Słowa kluczowe:
krąg spadkobierców, odnalezienie wszystkich spadkobierców zmarłego, potencjalni spadkobiercy, rzeczywiści spadkobiercy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 kwietnia 2013
Reklamacja usług pocztowych
Poczta Polska była przez wiele lat jedynym operatorem usług pocztowych w naszym kraju. Skutkowało to, z wiadomych względów, nie zawsze odpowiednim poziomem świadczonych usług, jakiego oczekiwali klienci tej spółki. Ostatnimi czasy na polskim rynku zaczęli pojawiać się inni operatorzy pocztowi, którzy postanowili położyć kres monopolowi Poczty…
Słowa kluczowe:
elektroniczna forma reklamacji usług pocztowych, elektroniczna forma reklamacji usługi pocztowej, reklamacja powszechnej usługi pocztowej, reklamacja powszechnych usług pocztowych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 czerwca 2013
Obowiązki pieszego
Pieszy obowiązany jest korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 lipca 2013
Zmiany w procedurze powoływania sekretarza w jednostkach samorządu terytorialnego
Pracownicy samorządowi zatrudniani są w oparciu o przepisy ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Dotyczy to wszystkich pracujących w urzędach marszałkowskich oraz wojewódzkich samorządowych jednostkach organizacyjnych
Słowa kluczowe:
powoływanie sekretarzy w jednostkach samorządu terytorialnego, sekretarz powiatu, sekretarz województwa, sekretarza gminy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 16 lipca 2013
Podwyżka czynszu, czyli uprawnienia właściciela lokalu
Mieszkanie w wynajmowanym lokalu zawsze wiąże się z ryzykiem podwyższenia czynszu, nawet jeśli podpisałeś kilkuletnią umowę najmu. Z drugiej strony zmiana takiej opłaty nie może nastąpić z dnia na dzień i w związku z tym być rzeczywistym powodem wypowiedzenia stosunku najmu. Jeśli jesteś ciekawy kiedy i w jakiej wysokości właściciel może…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 października 2014
Zbiórka publiczna
Zgodnie z obwiązującymi przepisami pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej na obszarze gminy lub jej części wydaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta. W przypadku chęci zorganizowania akcji tego rodzaju na terenie powiatu lub jego części większej niż jedna gmina właściwy jest starosta. Gdy zbiórka ma być przeprowadzona na obszarze województwa…
Słowa kluczowe:
administracyjne postępowanie, administracyjne prawo, fundacja, organizacje pożytku publicznego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 8 stycznia 2011
Chorobowe w nowej pracy?
. Czy w związku z tym przysługuje Ci prawo do chorobowego?
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 13 stycznia 2015
Ostrzeżenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych a rezygnacja z wakacji
Dokładnie 27 lipca 2015 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało status ostrzeżenia dla podróżujących. Ministerstwo, w związku z działaniami zbrojnymi na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irańskim, a ponadto niestabilną sytuacją w innych regionach południowo-wschodniej Turcji, stanowczo zaleca powstrzymywanie się od podróży…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawa konsumenta
Data utworzenia: 5 sierpnia 2015
Samorząd zawodowy pielęgniarek
W dniu 21 lipca 2010 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o samorządzie zawodowym pielęgniarek i położnych, przedłożony przez ministra zdrowia. Ze względu na częste nowelizacje ustawy o samorządzie zawodowym pielęgniarek i położnych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 22 lipca 2010
« Poprzednia | 1 … 1585 | 1586 | 1587 | 1588 | 1589 … 3165 | Następna » |