Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Kontrola skarbowa

W dniu 1 lipca 2010 roku wejdzie w życie ustawa z dnia 5 marca 2010 r. o zmianie ustawy o kontroli skarbowej (Dz. U. Nr 76, poz. 492). Celem ustawy jest zrównanie praw podatników kontrolowanych organy podatkowe i organy kontroli skarbowej w

Słowa kluczowe: kontrola, odsetki, zwłoka
Data utworzenia: 24 czerwca 2010

Czy pasażer komunikacji miejskiej odpowiada za wadliwe działanie kasowników?

Czy pasażer komunikacji miejskiej odpowiada za wadliwe działanie kasowników? Czy wszystkie prace studenta podczas nauki są własnością uczelni? Czy każdy, kto korzysta siłowni, ćwiczy na własne ryzyko, ponieważ klub nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne urazy? Pomimo, że stosowanie takich zapisów, jest wbrew prawu, takie postanowienia można…

Słowa kluczowe: klauzule umowne
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 grudnia 2010

Ostatni dzień na wybór zaliczki kwartalnej

Zaliczki kwartalne odroczą płatność podatku dochodowego nawet o dwa miesiące. Wybrać je mogą jednak tylko przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą albo tzw. mali podatnicy.

Data utworzenia: 20 lutego 2013

Stosunki między rodzicami a dziećmi

Rodzice i dzieci są obowiązani do wzajemnego szacunku i wspierania się. Dziecko, co, do którego istnieje domniemanie, że pochodzi od męża matki, nosi nazwisko będące nazwiskiem obojga małżonków.

Data utworzenia: 6 września 2013

Prawa i obowiązki dzierżawcy

Dzierżawa należy do kategorii nazwanych umów cywilnoprawnych. W związku z tym regulacja prawna tego typu zobowiązania znajduje się w Kodeksie cywilnym. Tam też odnajdziemy przepisy odnoszące się do zakresu praw i obowiązków dzierżawcy.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 października 2013

Przestrzeń na stronie www jest przedmiotem dzierżawy lub najmu

Zysk, jaki bloger uzyskuje z udostępniania na swoim blogu różnych reklam, musi rozliczyć z fiskusem. Minister Finansów zezwolił osobom fizycznym na opodatkowanie takich przychodów ryczałtową stawką 8,5-proc.

Data utworzenia: 10 października 2014

Porada prawna: Konsument ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży jeżeli rzecz sprzedana ma wady

Kupiłem dwa dni temu komputer w sklepie on-line. Po uruchomieniu sprzętu okazało się, że jest on za słaby do moich potrzeb, ponadto system ciągle się zawiesza. Chciałbym zwrócić go sprzedawcy, dzwoniłem do niego ale on mi powiedział, że sprzęt jest

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 lutego 2015

Spółka Holiday Travel Center uarana za zabrobione klauzule

Niezbędne koszty zawarcia umowy 500 EUR – to jedno z postanowień stosowanych przez Holiday Travel Center w Warszawie. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że spółka naruszyła zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła karę finansową ponad 6,6 tys. zł.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 listopada 2011

Możesz ochronić swój firmowy komputer przed egzekucją fiskusa

Fiskus przeprowadzając egzekucję zaległości podatkowych może dokonać zajęcia komputera. Zostawić musi jednak taki komputer, który służy do pracy wykonywanej osobiście.

Data utworzenia: 16 czerwca 2012

Obniż podatek i zarabiaj więcej na najmie lokalu

Chcesz zainwestować w lokal użytkowy albo apartament wakacyjny pod wynajem? Sprawdź dokładnie, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie korzystna. W uproszczeniu można przyjąć, że dla inwestycji generujących niskie koszty bardziej opłacalny będzie ryczałt. Z kolei, gdy są one wysokie – na przykład gdy posiłkujemy się kredytem – warto założyć…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 grudnia 2011
« Poprzednia 1 … 1578  |  1579  |  1580  |  1581  |  1582 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.