Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Pomoc na kontynuowanie nauki

. Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie zgodności art. 88 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej w zakresie, w jakim pominięto w nim osoby, które osiągnęły pełnoletniość w specjalnych ośrodkach wychowawczych pozbawiając je w ten

Słowa kluczowe: konstytucja
Data utworzenia: 14 listopada 2007

Emerytury kapitałowe

Rządowy projekt ustawy o emeryturach kapitałowych, który jest obecnie w Sejmie, dotyczy określenia świadczeń pieniężnych wypłacanych ze środków zgromadzonych w OFE zwanych "emeryturami kapitałowymi", zasad nabywania prawa, trybu przyznawania i

Słowa kluczowe: emerytura
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 lipca 2008

W jaki sposób można powołać zarząd wspólnoty?

Coraz więcej polskich osiedli powstaje na skutek działania deweloperów, a nie jak przed laty dzięki spółdzielniom mieszkaniowym. W związku z tym zmienił się model zarządzania budynkami, a konkretniej ich częściami wspólnymi użytkowanymi przez wszystkich mieszkańców. Wraz z powstaniem tzw. wspólnot mieszkaniowych pojawiła się instytucja zarządcy…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 marca 2013

Podstawa wymiaru zasiłku macierzyńskiego

Ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa zawiera w swej treści regulacje dotyczące zasiłku chorobowego, świadczenia rehabilitacyjnego, zasiłku wyrównawczego, zasiłku

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 lipca 2013

Od października sklepy przekażą nieodpłatnie żywność bez VAT-u

Przedsiębiorcy prowadzący sklepy spożywcze, którzy chcieliby wesprzeć swoją darowizną potrzebujących, od października mogą to zrobić pierwszy raz bez konieczności naliczania VAT-u. Do tej pory w tej korzystnej sytuacji byli jedynie producenci

Data utworzenia: 3 października 2013

Kara za brak wykupionego ubezpieczenia OC

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne właściciela pojazdu przede wszystkim zapewnia ochronę w przypadku, gdy dojdzie do wypadku z winy kierującego tym samochodem. Wykupione ubezpieczenie OC gwarantuje, że ubezpieczyciel wypłaci należne

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 października 2014

Gdy była żona żąda alimentów ...

Otrzymałeś wezwanie do sądu w sprawie przyznania alimentów dla byłej małżonki? A może zastanawiasz się kiedy i czy w ogóle żona może żądać od Ciebie tego typu świadczeń. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości, wystarczy że przeczytasz ten artykuł.

Kategoria: Alimenty
Data utworzenia: 13 stycznia 2015

Od sprzedaży domku w ogródku działkowym trzeba zapłacić podatek na zasadach ogólnych

do użytkowania domku i działki, a więc powinna przychód należy doliczyć do wpływów z innych źródeł i rozliczyć na zasadach ogólnych.

Data utworzenia: 15 kwietnia 2015

Wartość rzeczy i praw określa nabywca

Wartość majątku będącego przedmiotem spadku lub darowizny stanowi po dokonaniu stosownych odliczeń podstawę opodatkowania. Określenie jej wysokości leży w gestii nabywcy, należy jednak przy tym pamiętać, że nie może się ona różnić od wartości rynkowej.

Data utworzenia: 2 marca 2012

Gdzie szukać pomocy w razie kłopotów za granicą?

Planując urlop bardzo wielu Polaków wybiera, bliższy lub dalszy, wypoczynek za granicą. Decydując się na taki wyjazd należy przede wszystkim zaopatrzyć się w niezbędne dokumenty typu dowód osobisty, paszport czy ubezpieczenie turystyczne. Niezmiernie ważna jest również określona wiedza na temat, gdzie należy szukać pomocy w razie ewentualnych…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 czerwca 2012
« Poprzednia 1 … 1571  |  1572  |  1573  |  1574  |  1575 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.