Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Rewolucja w płatnościach gotówkowych

Już niedługo polski system płatności gotówkowej może przejść niemałą rewolucję. Narodowy Bank Polski najprawdopodobniej zrezygnuje z emisji monet 1 i 2 groszowych. Ich produkcja jest bowiem nieopłacalna na tak dużą skalę jak obecnie. Jednocześnie dotychczasowe ceny ulegną pewnym znaczącym modyfikacjom.

Kategoria: Gorące tematy
Data utworzenia: 23 stycznia 2013

Porada prawna: Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania

Nabyłem spółdzielcze własnościowe prawa do lokalu mieszkalnego w 2004 roku. Lokal ten został przekształcony następnie w lokal stanowiący odrębną własność, co nastąpiło pod koniec 2011 roku. Obecnie zamierzam zbyć ten lokal mieszkalny. Jakie będą

Data utworzenia: 19 marca 2015

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa - niski podatek i brak odpowiedzialności za zobowiązania

Czy można prowadząc działalność nie odpowiadać za zobowiązania i jednocześnie płacić możliwie niskie podatki? Krokiem w tym kierunku jest spółka komandytowa ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w roli komplementariusza.

Data utworzenia: 29 października 2009

Umowa zlecenia

Umowa zlecenia należy do kategorii nazwanych umów cywilnoprawnych, a jej szczegółowe uregulowanie znajdziemy w samym Kodeksie cywilnym. W praktyce jest to jedna z najczęściej spotykanych umów, szczególnie na obecnym rynku pracy. Dużym plusem takiej

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 marca 2013

Śledztwo a dochodzenie

Celem postępowania przygotowawczego jest ustalenie, czy został popełniony czyn zabroniony i czy stanowi on przestępstwo a także wykrycie i w razie potrzeby ujęcie sprawcy. W trakcie tego postępowania należy wyjaśnić okoliczności sprawy, w tym ustalić osoby pokrzywdzone i rozmiary szkody, przeprowadzić czynności w postaci przesłuchań i dowodów…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 20 października 2011

Klauzula wykonalności aktu notarialnego

W dniu 7 marca 2008 roku Sąd Najwyższy wydał uchwałę, w której wskazał, iż w postępowaniu o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu, którym dłużnik poddał się egzekucji (art. 777 § 1 pkt 4 k.p.c.), nie jest dopuszczalna ocena ważności

Słowa kluczowe: klauzula wykonalności
Data utworzenia: 14 kwietnia 2008

Opodatkowanie dochodów z najmu lub dzierżawy

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wymienia jako odrębne źródło przychodów: najem, podnajem, dzierżawę, poddzierżawę, a także inne umowy o podobnym charakterze - w tym również dzierżawę, poddzierżawę działów specjalnych produkcji rolnej

Data utworzenia: 17 marca 2011

Sprawdź kiedy mogą odholować Twój samochód

Zaparkowanie w niedozwolonym miejscu jest główną, choć nie jedyną przyczyną odholowania samochodu niefrasobliwego kierowcy. Warto więc dowiedzieć się w jakich sytuacjach możliwe jest zabranie auta z ulicy, nawet pod nieobecność jego właściciela. Co więcej w poniższym artykule odnajdziesz stawki za tego typu usługę.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 maja 2014

U notariusza można sporządzić nie tylko akt notarialny

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kompetencje notariusza obejmują nie tylko sporządzanie aktów notarialnych ale również dokonywanie szeregu innych czynności. Jego szczególne uprawnienia regulują przepisy Ustawy z dnia 14 lutego 1991r. Prawo o

Data utworzenia: 11 czerwca 2014

Przeczytaj zanim podpiszesz umowę z deweloperem

wiadomość, mianowicie prawie wszyscy deweloperzy zobowiązali się do zaniechania lub zaniechali stosowania praktyk zakwestionowanych przez Urząd.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 lipca 2014
« Poprzednia 1 … 1566  |  1567  |  1568  |  1569  |  1570 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.