Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Reklamacja pocztowa

Polskie prawo daje kilka możliwości dochodzenia swoich racji, w sytuacji, gdy przesyłka pocztowa albo przekaz pieniężny nie dotarły na czas do adresata. Prawo przewiduje kilka przypadków, kiedy można wnieść reklamacje w kwestiach pocztowych.

Słowa kluczowe: reklamacja
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 sierpnia 2009

Policja Kolejowa zastąpi SOK

W wyniku procesu restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe w roku 2001 powstała Grupa PKP. W ten sposób, zgodnie z dyrektywą 91/440/EWG z dnia 29 lipca 1991 r. w sprawie rozwoju kolei wspólnotowych (Dz. Urz. WE L 237 z 24.08.1991) nastąpiło rozgraniczenie działalności przewozowej kolei od zarządzania liniami kolejowymi…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 stycznia 2010

Zachowuj się, bo zostaniesz wyrzucony!

Sala sądowa to miejsce, w którym toczą się różnorodne sprawy – cywilne, karne oraz administracyjne. Niezależnie jednak od charakteru prawnego danego postępowania, osoby w nim uczestniczące muszą pamiętać o właściwym zachowaniu. W przeciwnym razie

Data utworzenia: 3 marca 2014

Jak sprawdzić liczbę punktów karnych?

Punkty karne to chyba jedyne punkty w Polsce, których nikt nie chce zbierać. Nic w tym dziwnego, skoro uzbieranie „kompletu” to utrata prawa jazdy i konieczność ponownego podchodzenia do egzaminu. Jeśli masz już na swym koncie kilka czy kilkanaście

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 maja 2015

Kiedy możliwe jest odwołanie darowizny?

Darowizna jest umową, na podstawie której darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego, kosztem swojego majątku. Oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w formie aktu notarialnego, jednakże umowa darowizny jest ważna

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 grudnia 2011

Bilingi w sprawie rozwodowej

Ani prawo telekomunikacyjne, ani przepisy Kodeksu postępowania cywilnego nie stwarzają podstawy uzasadniającej wydanie przez sąd w sprawie cywilnej postanowienia dowodowego obligującego operatora do przetworzenia i przekazania temu sądowi danych

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 sierpnia 2012

Spłata alimentów za dłużnika alimentacyjnego może być traktowana jako darowizna podlegająca opodatkowaniu

Wykonanie obowiązku alimentacyjnego nie zawsze jest bezproblemowe. W praktyce zdarzają się sytuację, w których wykonanie ciążącego obowiązku alimentacji dokonują osoby niezobowiązane, np. partner dłużnika alimentacyjnego. Takie postępowanie rodzi jednak konsekwencje prawno podatkowe. Zdaniem organów podatkowych zapłata alimentów za dłużnika…

Data utworzenia: 31 marca 2018

Przedawnienie zobowiązań podatkowych

Zobowiązania podatkowe przedawniają się po 5 latach licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności zobowiązania. Bieg ten może być jednak przerwany lub zawieszony.

Słowa kluczowe: przedawnienie
Data utworzenia: 22 stycznia 2007

Szersza legalizacja samowoli budowlanych

Z dniem 6 grudnia 2008 r. wejdzie w życie nowelizacja Prawa budowlanego. Zmiany będą oddziaływać na obywateli ubiegających się o legalizację samowoli budowlanej, przez zrównanie ich sytuacji prawnej, bez względu na fakt obowiązywania na danym

Słowa kluczowe: samowola budowlana
Data utworzenia: 4 grudnia 2008

Pracownik może być zatrudniony na dwóch etatach przez tego samego pracodawcę

Przepisy prawa pracy nie wprowadzają zakazu zatrudnienia pracownika na dwóch etatach, nawet jeżeli chodzi o tego samego pracodawcę. Wszystko zależy od porozumienia pracownika i pracodawcy, a także od możliwości fizycznych i psychofizycznych

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 maja 2011
« Poprzednia 1 … 1559  |  1560  |  1561  |  1562  |  1563 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.