Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Co zrobić, jeśli kupiłeś stare śledzie czy nieświeżego karpia na Wigilię?

Wigilijną tradycją, poza obowiązkiem sporządzenia dwunastu potraw, jest to, że na stole wigilijnym pojawia się zawsze karp i danie ze śledzi. Niestety okres przedświąteczny służy często sprzedawcom to pozbywania się nie do końca świeżych produktów

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 grudnia 2014

Elektrownie wiatrowe będą bardziej przyjazne mieszkańcom?

słonecznego, budzi w polskim społeczeństwie niejednokrotnie szereg uzasadnionych wątpliwości. Czy możliwe jest zatem zniwelowanie negatywnego społecznego nastawienia do farm wiatrowych? Posłowie mają pomysł.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 listopada 2014

Sejm uchwalił ograniczenie immunitetu sędziów

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że sędziowie i prokuratorzy cieszą się w Polsce uprzywilejowaną sytuacją, jeśli chodzi o odpowiedzialność karną. Z tego powodu szef resortu opowiada się za ograniczeniem ich immunitetów, wskazując za

Słowa kluczowe: immunitet, karne postępowanie
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 28 maja 2007

Oszuści wyłudzają dane osobowe podszywając się pod Ministerstwo Finansów

Oszuści, podszywający się pod Ministerstwo Finansów i używający logo Administracji Podatkowej, wysyłają fałszywe informacje o czekającym na przedsiębiorców zwrocie z podatku. Proszą o podanie danych osobowych i danych kart kredytowych. – To spory

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 września 2013

GIODO ostrzega przed aplikacjami mobilnymi

pozyskać dane o koncie bankowym czy numerze karty.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 września 2013

Zapis dźwięku oraz obrazu w postępowaniu karnym

Zgodnie z przepisami Ustawy Kodeks postępowania karnego z dnia 6 czerwca 1997 r. (Dz.U. Nr 89, poz. 555 z pózn. zm.), przebieg rozprawy może być utrwalony za pomocą urządzenia rejestrującego dźwięk lub obraz.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 6 września 2013

Przepisy dotyczące karania za uprawę i posiadanie konopi indyjskich zgodne z Konstytucją

W trakcie przeszukania mieszkania Łukasza P. policjanci ujawnili uprawę konopi oraz marihuanę, a do sądu rejonowego trafił akt oskarżenia. Sąd uznał go za winnego popełnionych występków, polegających odpowiednio na uprawie roślin konopi oraz na

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 listopada 2014

Pracodawcy zapłacą wyższą składkę rentową

Od 1 lutego br. wchodzi w życie ustawa podwyższająca składkę rentową po stronie pracodawcy. „Rozumiemy konieczność równoważenia funduszu rentowego, jednak podniesienie składki rentowej uważamy za złe rozwiązanie” – ocenia Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 stycznia 2012

Pomyłkowy przelew na złe konto - co można zrobić w takiej sytuacji?

Pomyłki zdarzają się wszystkim, jednak skutki naszego błędnego działania mogą przybierać różne rozmiary. Wszystko zależy tak naprawdę od tego w jakim zakresie nastąpi nasze niedopatrzenie i czy jest możliwość naprawienia błędów. Nieporozumienie może dotyczyć także dokonywanych przelewów bankowych – istnieje jednak możliwość sprostowania…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 lipca 2013

Co zrobić gdy nasze dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem?

Korzystamy codziennie z komputera z podłączeniem do Internetu, dokonując zakupów, wysyłając maile, czatując, czy też wchodząc na portale społecznościowe. W wielu tych miejscach pozostawiamy swoje dane osobowe nie zastanawiając się co się z nimi

Data utworzenia: 26 września 2011
« Poprzednia 1 … 1533  |  1534  |  1535  |  1536  |  1537 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.