Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Komisja Odpowiedzialności Zawodowej

obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości (Dz. U. Nr 16, poz. 136), które na podstawie art. 7 ustawy z dnia 24 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 173, poz. 1218

Data utworzenia: 28 stycznia 2008

Jakie dokumenty należy złożyć, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych?

W celu dokonania rejestracji a co za tym idzie otrzymania statusu osoby bezrobotnej i uzyskania prawa do zasiłku dla bezrobotnych musimy zgłosić się do powiatowego urzędu pracy, właściwego ze względu na zameldowanie w miejscu pobytu stałego lub

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 lipca 2011

Sprawdź nowe zasady rozliczania czasu pracy samozatrudnionych kierowców

samozatrudnionych kierowców. Duże znaczenie będzie miała nie tylko umowa o pracę wiążąca kierowcę, ale także zwykła umowa cywilnoprawna.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 lipca 2013

Odległość budynku od granicy

budynków przejdzie gruntowną zmianę i stanie się tym samym dużo prostsza. Niezależnie od tego, każdy chętny do własnego domu powinien wiedzieć w jakiej odległości może wybudować swoją nieruchomość od działki sąsiada – te przepisy bowiem nie ulegną raczej

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 sierpnia 2013

Czas trwania ochrony prawno - autorskiej

Kwestia praw autorskich została szczegółowo uregulowana w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Tam też możemy odnaleźć konkretne informacje dotyczące czasu ochrony takich praw.

Data utworzenia: 4 października 2012

Ciężka choroba małżonka może uniemożliwić orzeczenie rozwodu

z utratą zdolności do pracy otrzymuje rentę w wysokości 700 złotych, która i tak nie wystarcza na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Jej mąż postanowił jednak zażądać rozwodu, gdyż jak twierdzi – nie potrafi poradzić sobie z kalectwem żony...

Data utworzenia: 23 listopada 2015

Użytkowanie przez osoby fizyczne

Kodeks cywilny zawiera w sobie liczne regulacje stosunków zobowiązaniowych. Znajdziemy w nim przepisy odnoszące się do umów nazwanych, dzięki czemu łatwiej będzie określić nam prawa i obowiązki stron określonego stosunku prawnego. Powyższa ustawa

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 5 grudnia 2013

W jaki sposób może pomóc rzecznik konsumentów?

W razie trudności ze zrozumieniem umowy bądź wątpliwości, czy sprzedawca (usługodawca) działa zgodnie z prawem, konsument może bezpłatnie zasięgnąć porady profesjonalisty. Wystarczy, by skontaktował się z Biurem Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 13 września 2012

Kiedy sąd opiekuńczy ustanawia opiekę nad małoletnim?

Przez określenie „opieka” rozumie się opiekę społeczną, opiekę faktyczną i opiekę prawną. Opieka nad małoletnim opiera się na zasadach dot. władzy rodzicielskiej, co umożliwia odpowiednie stosowanie do niej przepisów regulującą tę władzę.

Data utworzenia: 7 czerwca 2013
« Poprzednia 1 … 1494  |  1495  |  1496  |  1497  |  1498 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.