Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- praca
- nabycie
- kontakt
- złożenie deklaracji
- wezwanie do wydania
- przejęcie
- waloryzacja emerytur
- elastyczna organizacja pracy
- skrócenie+terminu+zwrotu+podatków
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- pracownik
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Skutki stwierdzenia nieważności decyzji
Naczelny Sąd Administracyjny podjął niedawno uchwałę rozstrzygającą wątpliwości składów sądzących dotyczące następstw stwierdzenia nieważności decyzji dla innych decyzji z nią związanych.
Słowa kluczowe:
Naczelny Sąd Administracyjny, nieważność decyzji, sankcja nieważności, skutki stwierdzenia nieważności decyzji
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 27 stycznia 2013
Główne założenia postępowania odwoławczego w sprawach karnych po nowelizacji
W ostatnich dniach minister sprawiedliwości uciął spekulacje na temat możliwości przedłużenia vacatio legis na wejście w życie przygotowywanej od kilku lat wielkiej nowelizacji Kodeksu postępowania karnego. Do tej pory w prasie stosunkowo szeroko
Słowa kluczowe:
dobrowolne poddanie się karze, postępowanie apelacyjne, postępowanie odwoławcze, sąd odwoławczy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 czerwca 2015
Błędy urzędników mogą ich słono kosztować
Zgodnie z naczelną zasadą państwa prawa rozstrzyganie spraw administracyjnych powinno być dokonywane zgodnie z przepisami prawa i na ich podstawie. Każdy, kto miał do czynienia z aparatem urzędniczym wie, że między wzniośle brzmiącymi zasadami a
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 3 listopada 2011
Zadośćucznienie dla ofiar wystąpień wolnościowych
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało na swojej stronie projekt ustawy o zadośćuczynieniu rodzinom ofiar wystąpień wolnościowych w latach 1956-1983. Projekt ustawy o zadośćuczynieniu rodzinom ofiar wystąpień wolnościowych w
Słowa kluczowe:
odszkodowanie, zadośćuczynienie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 14 października 2008
Dzienny opiekun
Ustawa z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. Nr 45, 235), która weszła w życie w dniu 4 kwietnia 2011 r., wprowadza jako jedną z form instytucjonalnej opieki nad dziećmi, obok żłobka i klubu dziecięcego: dziennego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 września 2011
Jakość paliw w 2012 roku
4,14 proc. próbek paliw ciekłych skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2012 roku nie spełniało norm jakościowych – rok wcześniej było to 2,99 proc. Najgorzej wypadły wyniki oleju napędowego.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 25 marca 2013
Za późniejszy zwrot nadpłaty fiskus zapłaci 10% więcej
Przełom lipca i sierpnia to ostatni dzwonek dla fiskusa na dokonanie zwrotów nadpłat podatku dochodowego wynikających z zeznań rocznych. Później podatnikom przysługują odsetki, i to od dnia złożenia zeznania.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 1 sierpnia 2013
Porada prawna: Odmowa zgody na rozwód w przypadku zdrady małżonka
Maż oświadczył, że ma dziecko z inną kobietą i zażądał rozwodu. Nie mamy własnych dzieci. Czy jeżeli nie zgodzę się na rozwód, sąd go nie orzeknie?
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 3 maja 2017
Pomoc dla uczennicy w ciąży
Przepisy wprowadzone rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 20 sierpnia 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. nr 156, poz. 1046) weszły w życie 1 września 2010 roku i dotyczą wszystkich…
Słowa kluczowe:
edukacja
Typ: Artykuł
Data utworzenia: 13 grudnia 2010
Orzeczenie alimentów na dziecko w kilka dni
Rodzice będą mogli wnosić o zasądzenie alimentów natychmiastowych. Przygotowywana właśnie reforma prawa rodzinnego zakłada wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji alimentów natychmiastowych. Pozwoli to rodzicowi skorzystać z szybkiej
Słowa kluczowe:
alimenty na dziecko, alimenty natychmiastowe, prawo rodzinne i opiekuńcze, wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 10 marca 2018
« Poprzednia | 1 … 1384 | 1385 | 1386 | 1387 | 1388 … 3165 | Następna » |