Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zakaz prowadzenia pojazdów

Kodeks karny zawiera w swej treści katalog środków karnych, które sąd może zastosować niezależnie od wymierzonej kary. Każdy taki środek jest dodatkową dolegliwością dla sprawcy określonego czynu zabronionego, niekiedy jednak może on zostać wymierzony zamiast kary. Jednym ze środków karnych jest zakaz prowadzenia pojazdów.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 2 sierpnia 2013

Dymisja premiera - co dalej?

W związku z ostatnimi wydarzeniami na polskiej scenie politycznej postanowiliśmy przybliżyć nieco bardziej kwestię związaną z dymisją premiera i powołaniem nowego rządu. W związku z tym tematem musimy sięgnąć do Konstytucji RP – tam odnajdziemy

Data utworzenia: 19 września 2014

Stalking - przestępstwo nie tylko na miarę Hollywood

Częste telefony, nieprzyjemna korespondencja, niechciane podarunki, niszczenie mienia, wyznania miłosne, a nawet groźby. To tylko nieliczne objawy stalkingu. Dziś poszerza się on także o media elektroniczne. Używając Internetu, stalkerzy mają coraz

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 października 2014

Areszt domowy

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny, ustawy – Kodeks postępowania karnego oraz ustawy - Kodeks karny wykonawczy. Projektowana ustawa ma na celu wprowadzenie normatywnych podstaw dla szerokiego

Słowa kluczowe: pedofilia
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 12 września 2010

Zasady naliczania odsetek za zwłokę

rozstrzygnięte nimi sprawy do ponownego rozpatrzenia. W rezultacie wydane zostały identyczne zajęcia zabezpieczające dotyczące tych samych należności podatkowych. Na tej podstawie doręczono bankowi skarżącej spółki zawiadomienie o zajęciu zabezpieczającym

Data utworzenia: 19 października 2011

W jakiej formie można prowadzić działalność gospodarczą?

Każdy, kto chce rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej może zdecydować się jej prowadzenie w jednej z kilku form przewidzianych w przepisach prawa.

Data utworzenia: 19 kwietnia 2012

Uprawnienia kontrolne wspólników spółki z o.o.

Uregulowane w kodeksie spółek handlowych prawo indywidualnej kontroli wspólników jest rozwiązaniem specyficznym dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w stosunku do spółki akcyjnej. Jest to prawo indywidualne, ale nie osobiste, przysługujące

Data utworzenia: 23 marca 2011

Akt poświadczenia dziedziczenia

Nabycie spadku na podstawie dziedziczenia testamentowego czy ustawowego, w sytuacji gdy jesteśmy nawet jedynym spadkobiercą, nie uprawnia nas do swobodnego zarządzania odziedziczonym majątkiem w każdej sprawie. Jest to widoczne szczególnie, gdy

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 maja 2013

Jak bezpiecznie kupić od dewelopera?

Kupno mieszkania to poważne przedsięwzięcie, z którym wielu nabywców mierzy się po raz pierwszy w życiu. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) podpowiadają na co zwrócić uwagę wybierając nieruchomość na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie przebrnąć przez cały proces jej zakupu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 czerwca 2012

Zgromadzenie wspólników w jednoosobowej spółce z o.o.

Zgromadzenie wspólników, jak sama nazwa wskazuje, zakłada, że jest to organ kolegialny. Czy wobec tego w spółce jednoosobowej, czyli posiadającej wyłącznie jednego wspólnika, taki organ w ogóle funkcjonuje?

Data utworzenia: 19 lutego 2011
« Poprzednia 1 … 1380  |  1381  |  1382  |  1383  |  1384 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.