Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Rozpoznawanie odwołań od orzeczeń Krajowego Sądu Dyscyplinarnego Izby Architektów RP

Zgodnie z treścią art. 54 ust. 4 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów, od orzeczenia Krajowego Sądu Dyscyplinarnego w sprawach odpowiedzialności dyscyplinarnej przysługuje

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 30 stycznia 2013

Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

odpowiedzialnością nie może być zawiązana wyłącznie przez inną jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspólnicy są zobowiązani jedynie do świadczeń określonych w umowie spółki. Wspólnicy nie odpowiadają za zobowiązania spółki.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 lutego 2013

Od dziś zmieniają się zasady udziału w przetargach. Wchodzą w życie zmiany w Prawie zamówień publicznych.

zamówień publicznych, która dziś wchodzi w życie. Ale niewykluczone są kolejne zmiany – rząd przyjął projekt, który zmienia znacząco przepisy o podwykonawstwie i zasady płacenia podwykonawcom przy przetargach.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 lutego 2013

E-zwolnienie przesyłane drogą elektroniczną

Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do zwolnienia od pracy z powodu choroby. W tym celu, aby udokumentować rzeczywisty stan zdrowia pracownik musi oczywiście udać się na badanie lekarskie i otrzymać od swojego doktora stosowne zaświadczenie

Kategoria: Gorące tematy
Data utworzenia: 25 lutego 2013

Czy można stracić działkę pracowniczą?

Kwestia ogrodów pracowniczych regulowana była przez ustawę z dnia 6 maja 1981 r. o pracowniczych ogrodach działkowych. Zgodnie z treścią art. 2 i 3 powyższego aktu prawnego, pracownicze ogrody działkowe zapewniały ludziom pracy i ich rodzinom

Data utworzenia: 26 lutego 2013

Szkoły nauki jazdy: zwolnione z VAT i z kasą fiskalną

Świadczone przez szkoły nauki jazdy usługi kształcenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT. Swoje rozliczenia jednak ośrodki takie będą musiały rejestrować za pomocą kas fiskalnych.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 1 marca 2013

Pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego

reguły w ramach specjalnego postępowania. Pamiętajmy, że w postępowaniu o nadanie klauzuli wykonalności sąd ogranicza się jedynie do badania tego, czy dokument, któremu ma nadać klauzulę, odpowiada warunkom formalnym tytułu egzekucyjnego oraz czy zachodzą

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 marca 2013

Czasowe powierzenie pracownikowi innej pracy

Zgodnie z treścią art. 29 Kodeksu pracy, umowa o pracę określa strony umowy, rodzaj umowy, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, a w szczególności rodzaj pracy, miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 marca 2013

Powództwo opozycyjne

. Aby być bardziej precyzyjnym, powództwo opozycyjne należy do jednego z dwóch rodzajów powództw przeciwegzekucyjnych.

Kategoria: Windykacja
Data utworzenia: 19 marca 2013

Prawo pierwokupu nieruchomości

Nieruchomość, bez względu na to jaką przybierze formę, może być przedmiotem różnych umów cywilnoprawnych. Dla przykładu może ona zostać oddana w najem, dzierżawę, użytkowanie wieczyste, czy wreszcie być po prostu sprzedana. W niektórych sytuacjach sprzedaż nieruchomości może być związana z tzw. prawem pierwokupu.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 marca 2013
« Poprzednia 1 … 1335  |  1336  |  1337  |  1338  |  1339 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.