Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Prawo poboru akcji

Uczestnictwo akcjonariusza w określonej spółce akcyjnej wiąże się z prawem posiadania akcji. Akcja to nic innego jak papier wartościowy, który łączy w sobie wszelkie prawa o charakterze majątkowym i niemajątkowym. W niektórych sytuacjach spółka może

Data utworzenia: 15 kwietnia 2013

Świadczenia dla małoletnich ofiar wojny

Poselski projekt ustawy o świadczeniu pieniężnym dla małoletnich ofiar wojny 1939-1945 oraz o zmianie niektórych innych ustaw jest teraz w Sejmie. Dotyczy on osób, które przeżyły represje okresu II wojny światowej i do tej pory nie uzyskały

Data utworzenia: 7 lipca 2008

Domowe zwierzęta też są chronione prawem

Wszystkie zwierzęta w Polsce podlegają ochronie prawnej, zarówno te dziko żyjące jak i te udomowione. Dziś zajmiemy się kwestią domowych pupili, a dokładniej przepisami gwarantującymi im należyte traktowanie.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 września 2014

Po jakim czasie ustaje karalność przewinienia zawodowego lekarzy?

Odpowiedzialność zawodową lekarzy należy wyraźnie rozróżnić od odpowiedzialności karnej oraz od odpowiedzialności cywilnej. Lekarz może być pociągnięty do odpowiedzialności zawodowej w przypadku niedopełnienia obowiązku zawodowego, naruszenia zasad

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 24 listopada 2014

Nota odsetkowa

poruszymy temat odsetek za zwłokę – jako wierzyciel masz przecież do nich pełne prawo. Musisz jednak wiedzieć jak skutecznie przekazać informację o odsetkach nierzetelnemu dłużnikowi.

Słowa kluczowe: dług, dłużnik, nota odsetkowa, odsetki
Data utworzenia: 22 kwietnia 2015

Molestowanie seksualne w miejscu pracy

Molestowanie seksualne będące przejawem dyskryminacji ze względu na płeć, to każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności pracownika, w szczególności

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 listopada 2011

Dochodzenie odszkodowania w postępowaniu karnym

powstać na skutek czynu zabronionego, noszącego znamiona przestępstwa – w związku z tym ustawodawca wprowadził do naszego systemu prawnego możliwość dochodzenia odszkodowania w postępowaniu karnym.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 września 2013

Roszczenia cywilne w postępowaniu karnym

Prawo cywilne i prawo karne stanowią dwie różne gałęzie prawa. Wydawałoby się zatem, że instytucje dla każdej z powyższych grup mają odrębny charakter i nie występują łącznie. Kodeks cywilny, Kodeks postępowania cywilnego, tak jak i Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego przewidują jednak sytuacje, w których możliwe jest przeplatanie się…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 21 października 2013

Czym jest urlop ojcowski?

Urlop ojcowski to alternatywa dla ojców, którzy pragną pomóc w opiece nad niemowlakiem przebywającej na macierzyńskim partnerce lub przez chwilę choćby pobyć z rodziną w komplecie. Na jakich zasadach funkcjonuje taki urlop, ile trwa, kiedy można go wziąć i czym właściwie różni się od popularnego tacierzyńskiego?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 6 października 2011

Mieszkanie komunalne, a podział majątku

Sąd Rejonowy ustalił, że w majątku wspólnym uczestniczki postępowania o podział majątku wspólnego oraz wnioskodawcy znajdowało się m.in. prawo najmu lokalu mieszkalnego w budynku wchodzącym w skład zasobu mieszkaniowego gminy. Najem został

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 grudnia 2008
« Poprzednia 1 … 1316  |  1317  |  1318  |  1319  |  1320 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.