Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- uchwała powołanie
- katalog otwarty
- norma prawna
- skarga na sędziów
- remont drogi
- moc prawna dokumentów urzędowych
- odpowiedź na pozew
- upoważnienie do sporządzania i przechowywania notatek służbowych
- domniemana zgoda
- nieważność+zobowiązania
- opis i oszacowanie
- roszczenie o zaniechanie działania
- skutki niestawiennictwa
- przygotowawcze
- Wzór+dokumentu+-+Odpowiedź+na+pismo+Naczelnika+Urzędu+Skarbowego
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Urlop macierzyński i co dalej?
Urlop macierzyński to niezbywalne prawo każdej świeżo upieczonej mamy, zatrudnionej na podstawie umowy o pracę. Po jego zakończeniu może ona jeszcze wydłużyć go o dodatkowy urlop macierzyński, a później o urlop rodzicielski. Suma tych wszystkich
Słowa kluczowe:
praca zdalna, prowadzenie działalności gospodarczej, urlop macierzyński, urlop wychowawczy
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 16 września 2015
Kiedy osobę zaginioną można uznać za zmarłą?
pewności co do tego, czy osoby te żyją. W związku z tym, po spełnieniu przesłanek z Kodeksu cywilnego, z czasem zachodzi konieczność (choćby na potrzeby spraw spadkowych) uznania danych osób za zmarłe. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na tytułowe pytanie.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 listopada 2014
Zaplanowane zmiany w ratownictwie
Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych, po przyjęciu przez Sejm, trafił do Senatu. Projekt ustawy dotyczy poprawy bezpieczeństwa przez
Słowa kluczowe:
bezpieczeństwo
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 18 grudnia 2008
Poradnik: Rozwód a wspólne mieszkanie
Rozwód kończy małżeństwo. Mąż i żona przestają był małżonkami, wygasają wzajemne prawa i obowiązki małżeńskie. Zdarza się jednak, że osoby rozwodzące się nadal wspólnie mieszkają. Dlatego w dzisiejszym Poradniku poruszymy kwestię rozwodu i wspólnego mieszkania.
Słowa kluczowe:
dopuszczalność rozwodu, eksmisja byłego małżonka, małżeństwo, przyznanie mieszkania jednemu z małżonków
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 7 lipca 2016
Płacę w terminie: korzyści podatkowe dla firm bez długów
Regulowanie zobowiązań w terminie pozwala firmie znacznie szybciej odzyskać VAT – już po 25 dniach od złożenia deklaracji. Mali podatnicy, którzy są solidnymi kontrahentami, mogą też bez obaw wybrać metodę kasową i płacić podatek dopiero wtedy, gdy sami otrzymają zapłatę.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 12 lutego 2013
Niezgodność charakterów - wystarczająca aby uzyskać rozwód?
Zdrada, przemoc domowa, czy trwonienie majątku są głównymi przyczynami rozwodu. Co jednak z równie popularną niezgodnością charakterów? Czy też może być podstawą do rozwiązania małżeństwa przez sąd? Odpowiedzi na te pytania szukaj w naszym artykule.
Słowa kluczowe:
niezgodność charakterów a rozwód, niezgodność charakterów przy rozwodzie, przyczyna rozwodowa, przyczyna rozwodu
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 14 grudnia 2014
Zasiłek macierzyński dla ojca przysposabiającego dziecko
przysposobienie dziecka i nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 7 roku życia, a w przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego, nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 10 roku życia. Z takiego uprawnienia nie może
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 13 stycznia 2011
Pozbawienie władzy rodzicielskiej
Władza rodzicielska to uprawnienia i obowiązki rodziców względem dziecka. Obejmuje w szczególności obowiązek i prawo rodziców do wykonywania pieczy nad osobą i majątkiem dziecka oraz do wychowania dziecka, z poszanowaniem jego godności i praw.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 20 listopada 2011
Odpowiedzialność kelnera za niewydanie paragonu fiskalnego
Wydanie paragonu fiskalnego jest obowiązkiem kelnera, niezależnie od tego, czy klient o to poprosi. W praktyce działania lokali gastronomicznych obserwuje się praktykę zastępowania paragonów fiskalnych tzw. paragonami kelnerskimi. Należy jednak
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 10 sierpnia 2017
Zasiłek pogrzebowy
Od 1 grudnia 2008 r. kwota zasiłku pogrzebowego wynosi 5937,10 zł. Zasiłek pogrzebowy przysługuje tylko z jednego tytułu w wysokości 200% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia obowiązującego w dniu śmierci osoby, której koszty pogrzebu zostały poniesione. Kwotę tę ustala się miesięcznie, poczynając od trzeciego miesiąca kalendarzowego kwartału…
Słowa kluczowe:
zasiłek
Typ: Artykuł
Data utworzenia: 7 grudnia 2008
« Poprzednia | 1 … 1312 | 1313 | 1314 | 1315 | 1316 … 3165 | Następna » |