Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Czy wykonawca zlecenia musi być ubezpieczony?

miejsce w przypadku pracowników zatrudnionych na podstawie umów o pracę. Zanim jednak dojdzie do zmiany przepisów, sprawdźmy czy zleceniobiorcy nie podlegają aby takim ubezpieczeniom już teraz.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 3 lipca 2015

Skutki niepłacenia alimentów po zmianach

Szykują się kolejne zmiany w prawie karnym. Projekt nowelizacji Kodeksu karnego zakłada – jak wskazują pomysłodawcy zmian - efektywniejsze egzekwowanie świadczeń alimentacyjnych oraz wyeliminowanie zjawiska polegającego na uchylaniu się od płacenia alimentów przez zatajanie uzyskiwanych dochodów i posiadanego majątku.

Data utworzenia: 2 stycznia 2017

Zmiany w zawieraniu umowy-zlecenia

Obowiązujące od początku 2016 roku zmiany dotyczą oskładkowania umowy-zlecenia ze względu na aktualną płacę minimalną. W tym roku wynosi ona 1.850,00 zł brutto. Wprowadzone regulacje są wynikiem nowelizacji ustawy z 23 października 2014 r. o zmianie

Data utworzenia: 3 marca 2016

Rejestr podatników VAT - wykreślenie

Jak dotąd, odmowa rejestracji jako czynnego podatnik VAT lub wykreślenie z rejestru podatników VAT były niemal niemożliwe. Od nowego roku, Naczelnik Urzędu Skarbowego ma już takie możliwości.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 16 lutego 2017

Walka OKiK z najgroźniejszymi naruszeniami konkurencji

Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem antymonopolowym zakazane są porozumienia, które maja na celu wyeliminowanie lub ograniczenie konkurencji, m.in. poprzez wspólne ustalanie cen towarów lub usług. Właśnie takie praktyki należą do

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 lipca 2010

Zakup wspólnego samochodu

Kupno wspólnego samochodu niewątpliwie przyczynia się do zaoszczędzenia pieniędzy. Niezależnie jednak od tego, przyszli właściciele auta muszą pamiętać, że sfinalizowanie umowy oznacza powstanie współwłasności. To z kolei rodzi wzajemne prawa i

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 15 lipca 2013

Brak możliwości odwołania w zakresie kosztów postępowania karnego jest niezgodny z konstytucją

jeżeli sąd odwoławczy rozstrzyga jako pierwszy o kosztach procesu karnego, orzeczenie w tym przedmiocie, powinno być zaskarżalne do sądu drugiej instancji.

Data utworzenia: 25 lutego 2015

Kontrola podatkowa

Przed kontrolą podatkową podatnik powinien otrzymać zawiadomienie ale są pewne wyjątki, np. prowadzone postępowanie karne. Po otrzymaniu zawiadomienia trzeba się liczyć z tym, że kontrolujący odwiedzą firmę nie wcześniej niż 7. dnia i nie później niż 30. dnia od otrzymania zawiadomienia, a gdy przyjdą okażą upoważnienie i legitymację…

Data utworzenia: 17 lutego 2012

Z urlopu wychowawczego też możesz być odwołany

Jeśli wydaje Ci się, że urlop gwarantuje czas pozostawania bez pracy, jesteś niestety w błędzie. Pracodawca może bowiem z ważnych powodów wezwać Cię do firmy i skrócić Twój wypoczynek. Niestety dotyczy to także urlopu wychowawczego. Dobrą widomością

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 1 grudnia 2014

Od kwietnia wzrósł VAT na kawę latte i niektóre usługi, ale za to łatwiej będzie o zwolnienie z podatku terenu pod zabudowę

23 proc. zamiast 8 proc. – od kwietnia wzrasta VAT na kawę z mlekiem, co może spowodować, że konsumenci będą płacić więcej. Ale to nie jest jedyna zmiana podatkowa, która właśnie weszła w życie. Z podatku od towaru i usług nie będą już zwolnione materiały informacyjne, np. foldery czy ulotki. Na korzyść podatników działa za to uściślenie…

Data utworzenia: 2 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 1311  |  1312  |  1313  |  1314  |  1315 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.