Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- katalog otwarty
- samo
- Wzór oświadczenia woli
- alimenty
- karne prawo
- spadek
- podatek dochodowy
- kredyt
- nieruchomość
- instytucje finansowe
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- egzekucja
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- umowa najmu mieszkania
- wniosek BIK
- o wykreślenie wpisu w księdze wieczystej
- Wzór oświadczenia woli
- umowa najmu okazjonalnego
- dokumentacja związana ze sprawą sądową
- dokumentacja od adwokata
- pożar
- telekomunikacyjne urządzenie końcowe
- zaniedbanie dziecka
- ugoda o zachowek
- replika
- Umowa rodziców
- bezpieczeństwo
- ochrona
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Student nie zapłaci podatku od umorzonego kredytu
Umorzenie kredytu wiąże się z koniecznością zapłaty podatku dochodowego. Wyjątkiem od tej zasady jest kredyt studencki. Z umorzenia takiego kredytu skorzystało już kilkanaście tysięcy osób.
Słowa kluczowe:
kredyt studencki, kredyt studencki z dopłatą do oprocentowania, kwota umorzonego kredytu bankowego, podatek
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 8 lipca 2012
System ePUAP
System ePUAP to Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Ten system informatyczny umożliwia załatwienie wielu urzędowych spraw bez konieczności wychodzenia z domu a jedynie za pośrednictwem Internetu.
Słowa kluczowe:
administracja publiczna, dopisanie do spisu wyborców, Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, PESEL
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 31 lipca 2012
Zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej
Prognozy gospodarcze nie napawają przedsiębiorców znacznym optymizmem. W czasach kryzysu gospodarczego zdarza się, że prowadzona dotychczas działalność przestaje przynosić wystarczające dochody. Firmy, które powoli zaczynają odczuwać skutki recesji szukają rozwiązań, aby przetrwać. Co zrobić jeśli prowadzony biznes przestaje przynosić zyski…
Słowa kluczowe:
CEIDG, działalność gospodarcza, prowadzenie działalności gospodarczej, przedsiębiorca
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 31 stycznia 2013
Ustalanie okresu zatrudnienia
rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 32 ust. 1a ustawy z dnia 17 grudnia 1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z art. 2 i art. 32 ust. 1 i 2 Konstytucji.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 lipca 2008
Przerwanie biegu zasiedzenia
Zasiedzenie jest jedną z instytucji polskiego systemu prawnego pozwalającą na nabycie prawa własności określonej rzeczy po upływie określonego okresu czasu. W zależności od rodzaju rzeczy i dobrej lub złej wiary posiadacza, czas ten może wynieść 3, 20, a niekiedy nawet 30 lat nieprzerwanego posiadania.
Słowa kluczowe:
bieg zasiedzenia, czynności procesowe przerywające bieg zasiedzenia, czynność procesowa przerywająca bieg zasiedzenia, przerwanie biegu zasiedzenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 maja 2013
Czy i kiedy sąd może pozostawić po rozwodzie władzę rodzicielską obojgu małżonkom ?
Rozwód należy do jednych z najcięższych i najbardziej stresujących przeżyć jakich doświadczamy. Dotyczy to nie tylko samych małżonków, ale przede wszystkim małoletnich dzieci, które często z dnia na dzień zostają postawione w nowej i z ich punktu
Typ: Artykuł
Kategoria: Sprawy rodzinne
Data utworzenia: 5 maja 2015
Fundusz alimentacyjny - nie tylko dla Polaków?
W dniu 19 marca 2008 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów oraz ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. Z
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 24 marca 2008
Zmiany w działalności pożytku publicznego
Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw trafił niedawno do Sejmu. Projekt ustawy swoim zakresem wywiera wpływ na organy administracji publicznej, rządowej i
Słowa kluczowe:
organizacje pożytku publicznego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 26 lutego 2009
Licencja programowa
Do Sejmu trafił poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Celem projektu ustawy jest zapewnienie pluralizmu opinii w mediach publicznych, zwiększenie kontroli społecznej nad
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 27 października 2008
Rejestracja spółki z o.o. w trybie S24
Zgodnie z zapisami Kodeksu spółek handlowych, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością nazywamy kapitałową spółkę prawa handlowego utworzoną przez jedną albo więcej osób w każdym celu prawnie dopuszczalnym, chyba że ustawa stanowi inaczej. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie może być przy tym zawiązana wyłącznie przez inną…
Słowa kluczowe:
obowiązkowa rejestracja spółki z o.o., rejestracja spółki z o.o., rejestracja spółki z o.o. w trybie elektronicznym, rejestracja spółki z o.o. za pośrednictwem formy elektronicznej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 kwietnia 2013
« Poprzednia | 1 … 1305 | 1306 | 1307 | 1308 | 1309 … 3165 | Następna » |