Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Pobił Cię ochroniarz? Sprawdź jakie masz prawa

Ochroniarze w sklepach i barach nie należą do zbyt delikatnych osób, w związku z czym nierzadko zdarza się, że „kłopotliwy” klient wychodzi z takiego miejsca z uszczerbkiem na zdrowiu. Z jednej strony ochroniarze mogą użyć siły, jednak powinna ona

Data utworzenia: 22 października 2014

Roszczenia wobec przewoźnika w przypadku opóźnienia pociągu

Warunki oferowane pasażerom pociągów w naszym kraju nadal pozostawiają zbyt wiele do życzenia. Każdy, kto korzysta z tego rodzaju transportu, wie, że podróż koleją nadal wymaga cierpliwości. Trzeba jednak zauważyć, że zmiany są powolne, lecz idą w

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 grudnia 2014

Ubezwłasnowolnienie

Instytucja ubezwłasnowolnienia ma na celu ochronę osób dotkniętych chorobą psychiczną lub innym zaburzeniem psychicznym przed podejmowaniem przez nich samych niekorzystnych dla nich decyzji.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 maja 2012

Zasiłek stały

Zasiłek stały jest jednym ze świadczeń z pomocy społecznej. Kiedy i komu przysługuje?

Data utworzenia: 9 listopada 2016

Renta powypadkowa

Świadczenia powypadkowe mogą występować w różnych formach. Dla poszkodowanego znaczy to tyle, że jest on uprawniony nie tylko do żądania odpowiedniego odszkodowania od sprawcy wypadku, ale także i renty. Dodać przy tym jednak trzeba, że prawo takie

Data utworzenia: 22 kwietnia 2014

Wygaśnięcie hipoteki

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 grudnia 2012

Zmiany w kodeksie karnym wykonawczym już obowiązują - zobacz, co się zmieniło!

Ustawa zmieniająca Kodeks karny wykonawczy weszła w życie. Wprowadzone zmiany są pokłosiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził niezgodność zaskarżonych przepisów z Konstytucją. Czego więc dotyczą wprowadzone zmiany oraz co to oznacza dla skazanych?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 marca 2015

Drogi hotel, czyli pobyt w izbie wytrzeźwień

Zbliżający się karnawał to czas zabaw, czasem suto zakrapianych alkoholem. Dla niektórych, w szczególności tych nie znających umiaru, taka zabawa może skończyć się pobytem w izbie wytrzeźwień.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 stycznia 2012

Urlop bezpłatny, a zwolnienia grupowe

Kodeks pracy przewiduje udzielenie na wniosek pracownika tzw. urlopu bezpłatnego. W tym czasie stosunek pracy pozostaje, ale jest czasowo zawieszony. Jego istotą jest zwolnienie pracownika z obowiązku wykonywania pracy, co wiąże się z brakiem

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 8 października 2012

Chcesz się zameldować w nowym miejscu? Od 1 stycznia będzie łatwiej!

Obowiązek meldunkowy jest jak powszechnie wiadomo reliktem, który współcześnie w zasadzie nie znajduje praktycznego zastosowania. Nic więc dziwnego, że polski ustawodawca zdecydował się na zniesienie niepotrzebnego obowiązku wskazywania adresu zameldowania, zanim to jednak nastąpi przez najbliższy rok obowiązek meldunkowy będzie istniał nadal…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 grudnia 2012
« Poprzednia 1 … 1295  |  1296  |  1297  |  1298  |  1299 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.