Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- majątek odrębny
- układ zakładowy
- ordynacja+samorządowa
- rejestr+obrotów
- przesłanki przysposobienia
- wniosek o przysposobienie
- opłaty+za+świadczone+usługi
- nieobecność na rozprawie
- referendarz
- referendarz sądowy
- szczególne+warunki+sprzedaży+konsumenckiej
- Zawieszenie
- brak+odpowiedzi+na+pozew+o+rozwód
- romans przełożonego z podwładnym
- skutki
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Spadek z zagranicy
Powołanie do spadku może nastąpić na podstawie testamentu lub przepisów ustawy. Niezależnie od tego majątek spadkowy może znajdować się na terytorium innego kraju. Pojawia się wówczas pytanie – jak skutecznie przyjąć spadek i przejść przez
Typ: Artykuł
Kategoria: Spadki
Data utworzenia: 1 października 2014
Kiedy hipoteka może wygasnąć?
Hipoteka jest ograniczonym prawem rzeczowym ustanawianym na nieruchomości. Jej podstawowym celem jest oczywiście zabezpieczenie zaciągniętego zobowiązania - jeśli dłużnik z jakichkolwiek powodów nie wykona swojego obowiązku, wierzyciel będzie mógł zaspokoić się własnie z takiej nieruchomości (np. sprzedając ją w całości lub biorąc na własność)…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 października 2014
Zakaz dla spółek PGE i Energa
Chroniąc rynek oraz jego uczestników przed negatywnymi skutkami koncentracji, prawo nakazuje uzyskanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jeszcze przed dokonaniem takiej transakcji. Obowiązkowi temu podlegają koncentracje z udziałem przedsiębiorców, których łączny obrót w roku poprzedzającym zgłoszenie przekroczył 1 mld euro…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 16 stycznia 2011
Wypadek w pociągu - kto za to zapłaci?
Wypadki w polskich pociągach zdarzają się, na szczęście, dosyć rzadko. Niemniej jednak jeśli już do nich dochodzi, skutki są bardzo poważne. Kto w takiej sytuacji ponosi winę za powstałą szkodę i kto jest zobowiązany do jej naprawienia? Odpowiedź w
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 stycznia 2014
Nadanie klauzuli wykonalności na następcę prawnego z uwzględnieniem orzeczenia wydanego w elektronicznym postępowaniu upominawczym
Niektóre wydarzenia powodują, że zarówno w trakcie postępowania sądowego, jak i egzekucyjnego dochodzi do zmiany po stronie powoda, pozwanego, wierzyciela czy dłużnika. Taka zmiana ma miejsce, gdy np. spółka przekształca się w inną spółkę, jedna ze
Słowa kluczowe:
elektroniczne postępowanie upominawcze, EPU, klauzula, nadanie klauzuli wykonalności
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 sierpnia 2011
Przestępstwo wymierzone przeciwko zmarłemu
Przestępstwa są z reguły wymierzane przeciwko określonemu mieniu lub oznaczonej osobie, dodajmy żyjącej osobie. Prawo zna jednak przypadki, w których „ofiarą” czynu zabronionego może być także już zmarły człowiek. Więcej szczegółów w tym zakresie odnajdziemy oczywiście w Kodeksie karnym.
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 27 grudnia 2013
Ile wynosi składka na ubezpieczenie społeczne rolników?
W myśl przepisów ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, ubezpieczeniu społecznemu podlega obowiązkowo: rolnik, zamieszkujący i prowadzący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osobiście i na własny rachunek
Słowa kluczowe:
osoby ubezpieczone w gospodarstwie rolnym, rolnik, składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe, ubezpieczenie społeczne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 marca 2014
Święty Mikołaj może skutecznie odmówić udzielenia elfowi urlopu na żądanie w dniu 24 grudnia
Elfy nagminnie biorą w Wigilię urlop na żądanie. W efekcie wiele prezentów nie trafia na czas do obdarowanych. Na szczęście prawo daje Świętego Mikołajowi narzędzie pozwalające mu ukrócić te praktyki.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 grudnia 2012
Wymieniasz kasę fiskalną? Uważaj, żeby nie utracić ulgi
Awaria kasy fiskalnej to problem, pociągający za sobą różne konsekwencje, w zależności od tego jakim sposobem został on rozwiązany. W przypadku dokonania koniecznych napraw podatnik nadal zachowuje prawo do przyznanej mu ulgi na nabycie kasy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 3 sierpnia 2012
Protokół powypadkowy
W razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany podjąć niezbędne działania eliminujące lub ograniczające zagrożenie, zapewnić udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i ustalenie w przewidzianym trybie okoliczności i przyczyn wypadku. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2009r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 21 lipca 2013
« Poprzednia | 1 … 1291 | 1292 | 1293 | 1294 | 1295 … 3165 | Następna » |