Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Ochrona praw pacjentów szpitali psychiatrycznych

W dniu 21 lipca 2010 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, przedłożony przez ministra zdrowia. Celem zaprojektowanej nowelizacji ustawy jest dostosowanie przepisów do nowych regulacji

Data utworzenia: 21 lipca 2010

Sprzedaż udziału w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Wspólnik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ma prawo sprzedać swoje udziały lub ich część. W niektórych wypadkach prawo to podlega jednak ograniczeniu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 13 czerwca 2012

Zastaw się, a skredytuj się

Zastaw rejestrowy stanowi jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia roszczeń. Wykorzystywany jest chętnie przez wierzycieli udzielających drobnych kredytów, czy pożyczek. W odróżnieniu od zabezpieczenia hipotecznego pozwala on na wykorzystanie poszczególnych składników majątku, które mogą być zabezpieczeniem zobowiązania. Zatem, aby…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 marca 2011

Na jakich warunkach można zalegalizować samowolę budowlaną?

Nowelizacja z 2010r. Ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010r., Nr 243, poz. 1623) spowodowała, iż w chwili obecnej legalizacja samowoli budowlanej jest łatwiejsza. Osoby, które chcą taką samowolę zalegalizować muszą się jednak liczyć z tym, że cały proces legalizacji trwa długo i wiąże się w wysokimi kosztami. Obowiązujące…

Data utworzenia: 9 września 2011

W jaki sposób przebiega rozwód?

Statystyki dotyczące rozwodów w Polsce są alarmujące – coraz więcej małżeństw podejmuje decyzję o zakończeniu związku. Dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że z roku na rok liczba rozwodów wzrasta o około 1,5 tysiąca. W jaki sposób

Data utworzenia: 18 stycznia 2017

Limit składek ZUS

Limit składek ZUS pozostaje. Ustawa likwidująca górny limit składek na ZUS okazała się sprzeczna z Konstytucją.

Data utworzenia: 14 listopada 2018

Pomoc UE w regionalnych programach operacyjnych

zostało szczegółowe przeznaczenie, warunki oraz tryb udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych, do której mają zastosowanie przepisy rozporządzenia Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 roku w sprawie stosowania

Słowa kluczowe: gospodarcze prawo
Data utworzenia: 26 października 2007

Nowe przepisy regulujące status sędziów

Wprowadzenie przepisów regulujących status sędziów, w przypadku zniesienia sądu wojskowego, a także uregulowanie postępowania dyscyplinarnego sędziów wojskowych na zasadach zbliżonych do obowiązujących w ustawie – Prawo o ustroju sądów powszechnych

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 czerwca 2010

Transfer skazanych

W dniu 16 sierpnia 2011 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego i niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. Zmiany wprowadzone do projektu nowelizacji Kodeksu postępowania

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 16 sierpnia 2011

Kogo nie można zatrudnić w nadgodzinach?

Pracą w nadgodzinach jest jak sama nazwa wskazuje praca wykonywana poza normalnymi godzinami pracy. Tym samym jeśli ktoś pracuje na pół etatu po 4 godziny dziennie, to pracą w godzinach nadliczbowych będzie wykonywanie jej przez przykładowo 5 czy 6 godzin dziennie. Zasadniczo, tygodniowy czas pracy łącznie z godzinami nadliczbowymi nie może przekraczać…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 16 października 2012
« Poprzednia 1 … 1287  |  1288  |  1289  |  1290  |  1291 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.