Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Spóźniony pociąg? Poznaj swoje prawa!

Zima to niezbyt przyjemny czas na podróżowanie w polskich warunkach. Nie dotyczy to tylko jazdy samochodem, ale także korzystania z usług Polskich Kolei Państwowych. Pomijając niekiedy naprawdę ekstremalne warunki podróży pociągiem, często zdarza się, że musimy na niego trochę poczekać. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż spóźnienia…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 stycznia 2014

Jak rozwiązać spór z pracodawcą?

W sytuacji sporu z pracodawcą pracownik może dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. Może jednak tego uniknąć, jeśli zażąda wszczęcia postępowania pojednawczego przed komisją pojednawczą. Na jakich zasadach odbywa się tego rodzaju postępowanie?

Kategoria: Kariera
Data utworzenia: 17 grudnia 2012

Jak rozwiązać spór z pracodawcą?

W sytuacji sporu z pracodawcą pracownik może dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. Może jednak tego uniknąć, jeśli zażąda wszczęcia postępowania pojednawczego przed komisją pojednawczą. Na jakich zasadach odbywa się tego rodzaju postępowanie?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 14 lutego 2013

Lepsza ochrona dla ofiar przemocy domowej - UE przyjęła nowe prawo

Dzięki przyjęciu przez ministrów sprawiedliwości państw członkowskich UE wniosku legislacyjnego Komisji Europejskiej, ofiary przemocy, zwłaszcza przemocy domowej, wkrótce będą mogły liczyć na ochronę na całym terytorium Unii. Nowe rozporządzenie dotyczące europejskiego nakazu ochrony oznacza, że osoby doświadczające przemocy mogą polegać…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 11 czerwca 2013

Nowe przepisy dla izb morskich

powszechnych. Delegowanie sędziów do orzekania w sprawach rozpatrywanych przez izby morskie ma na celu zapewnienie większej niezawisłości sędziowskiej oraz pozwoli na uniknięcie zarzutu o brak bezstronności. Dzięki tym rozwiązaniom zostanie wyraźnie uwypuklona

Data utworzenia: 16 kwietnia 2008

Egzamin uzupełniający dla maklerów papierów wartościowych

W dniu 24 listopada 2009 roku wejdą w życie przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 października 2009 r. w sprawie egzaminu uzupełniającego dla maklerów papierów wartościowych uprawniającego do wykonywania czynności doradztwa

Data utworzenia: 18 listopada 2009

Czy nieobecność na rozprawie administracyjnej rodzi jakieś skutki prawne?

Kodeks postępowania administracyjnego wskazuje na możliwość przeprowadzenia rozprawy w oznaczonej sprawie. Dodajmy jednak, że taka rozprawa nie odbywa się przed sądem, lecz przed pracownikiem organu administracyjnego. Czy brak obecności którejkolwiek ze stron lub uczestników postępowania może wpływać na odpowiedzialność prawną takich osób?

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 12 marca 2014

Kiedy można wnieść pozew zbiorowy?

Wniesienie pozwu w konkretnej sprawie może zostać dokonane nie tylko przez jednego powoda. Taka sytuacja ma miejsce szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z kilkoma podmiotami występującymi w roli powodów. Ustawodawca przewidział możliwość

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 sierpnia 2013

Reklamacja usługi telekomunikacyjnej

Do najpopularniejszych w naszym kraju usług telekomunikacyjnych należą Internet oraz telefonia (zarówno ta stacjonarna, jak i komórkowa). Powiększająca się liczba operatorów telekomunikacyjnych sprawia, że oferta na rynku w zakresie tego rodzaju

Data utworzenia: 6 maja 2015

Zapłata podatku po terminie - jakie są skutki?

Terminy podatkowe to świętość, przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że lepiej się ich trzymać. Zdarza się jednak, że terminowe uiszczenie opłat jest niewykonalne – z różnych powodów. Co się stanie, jeśli złamiemy prawo podatkowe i nie dokonamy opłaty podatku w terminie?

Data utworzenia: 30 listopada 2016
« Poprzednia 1 … 1274  |  1275  |  1276  |  1277  |  1278 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.