Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Awans funkcjonariusza celnego

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie stanowisk służbowych funkcjonariuszy celnych, trybu awansowania oraz dokonywania zmian na stanowiskach służbowych. Projekt rozporządzenia określa wykaz i kategorie stanowisk służbowych funkcjonariuszy, wymagane kwalifikacje, dokumenty, które należy złożyć w celu potwierdzenia…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 grudnia 2009

Kąpieliska pod stałym nadzorem

W dniu 29 grudnia 2009 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo wodne oraz ustawy Prawo ochrony środowiska, przedłożony przez ministra zdrowia. Polska została zobligowana do wdrożenia dyrektywy 2006/WE Parlamentu

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 grudnia 2009

Stalking

Pojęcie stalkingu w polskim prawie karnym jest dosyć nowe. Tak naprawdę ściganie przestępstw nękania, bo tym właśnie jest stalking, jest możliwe dopiero od 2011 r. Warto dowiedzieć się jakimi znamionami charakteryzuje się ten czyn zabroniony i jaka kara grozi za jego popełnienie.

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 30 stycznia 2014

Zażalenie w postępowaniu karnym

Zażalenie należy do zwyczajnych środków odwoławczych stosowanych zarówno w postępowaniu administracyjnym, cywilnym jak i karnym. Jego zastosowanie jest jednak możliwe tylko w konkretnych okolicznościach, przy zachowaniu niezbędnych wymogów

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 11 lutego 2014

Skutki ACTA dla małych i średnich przedsiębiorców

Kontrowersyjna umowa ACTA nie zrewolucjonizuje zasad działania małych i średnich przedsiębiorców.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 stycznia 2012

Fundusz socjalny emerytów i rencistów Służby Więziennej oraz członków ich rodzin

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zmieniającego rozporządzenie w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Służby Więziennej oraz członków ich rodzin. Problematyka objęta niniejszym projektem jest uregulowana w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 sierpnia…

Słowa kluczowe: emeryt, emerytura, służba
Data utworzenia: 3 marca 2008

Większa swoboda działalności gospodarczej

W dniu 7 marca 2009 roku weszła w życie ustawa z dnia 19 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Nowe prawo ma zapewnić większą swobodę działalności gospodarczej oraz ułatwić

Słowa kluczowe: działalność gospodarcza
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 marca 2009

Prawa pasażera linii lotniczych

Z uwagi na rozwój i popularność tanich linii lotniczych w ostatnim czasie znacznie wzrosła ilość osób korzystających z tego środka transportu. Warto więc wiedzieć, jakie prawa przysługują nam w przypadku opóźnienia lub odwołania naszego lotu.

Data utworzenia: 24 lipca 2011

Czy wszyscy emeryci muszą rezygnować z pracy?

W trybie art. 103a ustawy o emeryturach i rentach z FUS nie podlegają zawieszeniu emerytury pobierane przez osoby, które rozwiązały stosunek pracy zawarty przed przyznaniem emerytury wcześniejszej, a następnie - po nawiązaniu nowego stosunku

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 maja 2011

Jaka kara za nieważny dowód?

Kwestia dowodów osobistych została szczegółowo uregulowana w ustawie z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Zgodnie z art. 34 powyższego aktu prawnego, osoba będąca obywatelem polskim i zamieszkała w Rzeczypospolitej

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 grudnia 2012
« Poprzednia 1 … 1270  |  1271  |  1272  |  1273  |  1274 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.