Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Podział sumy uzyskanej z egzekucji z nieruchomości

Niezwłocznie po złożeniu na rachunek depozytowy sądu sumy ulegającej podziałowi komornik sporządza projekt planu podziału sumy uzyskanej z egzekucji i przedkłada go sądowi. W razie potrzeby sąd wprowadza do planu zmiany i uzupełnienia, w przeciwnym

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 lipca 2013

Darmowe porady dla poszkodowanych

Kwartalnik „Wypadki i Odszkodowania” zaprasza na „Bezpłatne Porady Prawne dla Poszkodowanych”. W dniach 7, 8, 9 i 10 listopada w Qubus Hotel Prestige w Katowicach, przy ul. Uniwersyteckiej 13, będzie można zasięgnąć bezpłatnych porad dotyczących dochodzenia odszkodowań za uszkodzenie ciała lub śmierć osoby bliskiej.

Data utworzenia: 29 października 2014

Na czym polega konfrontacja w postępowaniu karnym?

Czasem aby ustalić, która z przesłuchiwanych, w postępowaniu karnym, osób zeznaje szczerze i prawdziwie trzeba skonfrontować je ze sobą. Czynność ta, określana ”stawieniem do oczu”, to szczególna forma przesłuchania, określona w art. 172 Ustawy z

Słowa kluczowe: biegły, dowód, konfrontacja, podejrzany
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 13 grudnia 2011

Co grozi przedsiębiorcy za nieopłacanie składek ZUS?

Powszechnie wiadomo, że płacenie składek do ZUS nie wzbudza entuzjazmu wśród przedsiębiorców. Mimo, że wiele osób traktuje to jako zło koniecznie, składki opłacać trzeba. Płatnik, który niedopełnia tego obowiązku lub nienależyte się z niego

Data utworzenia: 27 lutego 2012

Porozumienie rodziców

Orzekając o separacji lub o rozwodzie sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i o kontaktach rodziców z dzieckiem oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia

Data utworzenia: 29 grudnia 2013

Zasiłek losowy na cele edukacyjne

W dniu 23 sierpnia 2011 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę Nr 154/2011 w sprawie Rządowego programu pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne w 2011 r. i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne w 2011 r.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 września 2011

Świadczenia rehabilitacyjne

Świadczenie rehabilitacyjne wypłacane jest w wysokości 90% wynagrodzenia lub przychodu, które stanowiło podstawę wymiaru zasiłku chorobowego za okres pierwszych 90 dni pobierania świadczenia. Natomiast, jeśli niezdolność do pracy przypada na okres

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 maja 2008

Czym jest i jak powstaje upadłość układowa?

Ogłoszenie upadłości firmy może nastąpić na różne sposoby. Jednym z nich jest tzw. upadłość z możliwością zawarcia układu. Dziś przypominamy najważniejsze informacje w tym zakresie.

Data utworzenia: 17 grudnia 2014

Kto może otrzymać dodatek energetyczny?

przyznano dodatek mieszkaniowy w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. z 2013 r. poz. 966), która jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 lipca 2014

Jakie ułatwienia dla przedsiębiorców przygotował urząd pracy?

Osoby, które zamierzają otworzyć własną firmę lub już ją prowadzą, mogą liczyć na różne formy wsparcia z urzędu pracy. Bezpłatna pomoc w rekrutacji pracowników, dofinansowanie do ich pensji – to tylko niektóre z nich.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 czerwca 2012
« Poprzednia 1 … 1250  |  1251  |  1252  |  1253  |  1254 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.