Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Unieważnienie przetargu

Unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego może nastąpić jedynie w przypadku wystąpienia dokładnie określonych przez prawo sytuacji. Przesłanki unieważnienia przetargu reguluje art. 93 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo

Data utworzenia: 22 marca 2012

Zezwolenie na sprzedaż alkoholu dla sklepu

tego gdzie i w jaki sposób alkohol będzie sprzedawany. Zezwolenie wydaje się po uzyskaniu pozytywnej opinii gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych o zgodności lokalizacji punktu sprzedaży z uchwałami rady gminy. Zezwolenie wydaje się na

Słowa kluczowe: alkohol
Data utworzenia: 13 sierpnia 2010

Zasady prawidłowego zrzeszania się

zakładane zrzeszenie było prawnie skuteczne. Aby dowiedzieć się jakie kroki należy podjąć w celu stworzenia stowarzyszenia musimy sięgnąć do ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach.

Data utworzenia: 15 czerwca 2014

Narodziny dziecka

Narodziny dziecka to ogromna zmiana w życiu rodziców. Aby w pełni cieszyć się radością rodzicielstwa warto pamiętać o kilku formalnościach, których trzeba jak najszybciej dopełnić.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 kwietnia 2012

Ujednolicenie postępowania w sprawach nieletnich

gwarancyjnych. Dotychczas obowiązuje regulacje zostały uzupełnione o wskazanie, że stosowanie środków przymusu bezpośredniego nie może zmierzać do upokorzenia lub poniżenia nieletniego, zaś środki przymusu bezpośredniego nie mogą nosić znamion okrucieństwa.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 7 stycznia 2014

Wybierz najniższą stawkę podatku od przychodów z wynajmu

Jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie masz z tego tytułu wysokich kosztów, zastanów się nad opodatkowaniem ryczałtem. Fiskusowi należeć się wtedy będzie podatek w wysokości 8,5% czynszu. Na wybór jest czas tylko do 20 stycznia.

Data utworzenia: 14 stycznia 2013

Odsetki od odsetek

Zgodnie z treścią art. 359 Kodeksu cywilnego, odsetki od sumy pieniężnej należą się tylko wtedy, gdy to wynika z czynności prawnej albo z ustawy, z orzeczenia sądu lub z decyzji innego właściwego organu. Jeżeli wysokość odsetek nie jest w inny sposób określona, należą się odsetki ustawowe. Na chwilę obecną wysokość odsetek ustawowych wynosi…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 czerwca 2013

Podwyższenie kapitału zakładowego sp. z o.o.

Przepisy Kodeksu spółek handlowego z dnia 15 września 2000 r. (Dz.U. Nr 94, poz. 1037 z pózn. zm.) określają sposób podwyższenia kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 lipca 2013

W 2014 r. możliwe pełne odliczenie VAT-u od samochodów osobowych

Przedsiębiorcy, którzy nie mogą dziś odliczać VAT-u od zakupu paliwa do samochodów osobowych, a VAT od zakupu samych aut mogą odliczyć tylko w 60%, i to z limitem kwotowym, od przyszłego roku mogą zyskać prawo do pełnego odliczenia. Będzie to jednak

Data utworzenia: 4 grudnia 2013

Asystent nauczyciela i inne zmiany w oświacie

Asystenci mogą pojawiać się tak naprawdę we wszystkich zawodach, a ich podstawowym obowiązkiem jest świadczenie pomocy określonym pracownikom. Tak jest w przypadku asystentów sędziów i prokuratorów. Ustawodawca chce wprowadzić asystentów także do

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 24 marca 2014
« Poprzednia 1 … 1249  |  1250  |  1251  |  1252  |  1253 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.