Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Kiedy pracodawca może ukarać zatrudnionego karą finansową?

Pracownik ponosi odpowiedzialność porządkową za naruszenia określonych w kodeksie pracy obowiązków pracowniczych. Art. 108 kodeksu pracy wyczerpująco określa kary jakie pracodawca może nałożyć – karę upomnienia, karę nagany oraz karę porządkową.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 sierpnia 2012

Nowe zasady w zasiłkach chorobowych dla przedsiębiorców

przewidziane są w projekcie założeń projektu ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, przyjętym we wtorek przez rząd.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 czerwca 2013

Czy świadek może odwołać się od kary porządkowej?

Niewłaściwe zachowanie w trakcie toczącego się postępowania karnego przez biegłego, tłumacza czy specjalisty jest karane. Sąd może w tej materii wymierzyć karę porządkową. Powyższa sytuacja może także dotyczyć świadka, który nie umie zachować się w sądzie.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 listopada 2012

Zawieszenie działalności gospodarczej

Ustawodawca w ustawie z dnia z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej przewidział, że przedsiębiorca niezatrudniający pracowników może zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na okres od 30 dni do 24 miesięcy.

Data utworzenia: 24 września 2013

Oferta publiczna akcji i prospekt emisyjny – wybrane zagadnienia

Spółki akcyjne coraz częściej przeprowadzają ofertę publiczną w sytuacji, gdy potrzebują funduszy na swój rozwój lub przejęcia. Warto przyjrzeć się zatem czym właściwie jest taka oferta, jakie przepisy regulują jej przeprowadzenie. Powiązanymi z tą tematyką zagadnieniami jest także dematerializacja akcji oraz prospekt emisyjny, które również…

Słowa kluczowe: akcja
Data utworzenia: 20 grudnia 2010

Szykują się zmiany w ustroju prokuratury

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt nowej ustawy – Prawo o prokuraturze. Nowa ustawa ma zastąpić wielokrotnie nowelizowaną Ustawę z dnia 20 czerwca 1985r. o prokuraturze a jej tytuł ma nawiązywać do innych ustaw odnoszących się do

Data utworzenia: 9 października 2012

Kiedy osoba w wieku poniżej 18 lat może zawrzeć małżeństwo

Przemiany społeczne zachodzące na przestrzeni ostatnich lat sprawiły, że recesja dotknęła nie tylko światową gospodarkę, ale również instytucję małżeństwa. Coraz mniej osób decyduje się na jego zawarcie, za to co raz więcej małżonków decyduje się na rozwód. Powodem takiego stanu rzeczy jest zmiana sposobu myślenia młodych ludzi, którzy…

Data utworzenia: 23 października 2014

Dłużnik podatkowy będzie wszystkim znany

Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacanych ma to do siebie, że nie obejmuje osób, które zalegają z opłatami publicznoprawnymi takimi jak podatki. W związku z tym, jeśli chcesz sprawdzić czy Twój kontrahent spełnia powszechny obowiązek podatkowy, to

Data utworzenia: 16 września 2014

Zmiany dotyczące statusu ławników

W dniu 11 stycznia 2011 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, który został przedłożony przez ministra sprawiedliwości. Nowe przepisy przewidują zmiany dotyczące statusu ławników. Chodzi

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 stycznia 2011

PARP: 750 mln zł na tegoroczne dotacje dla firm. Pierwszy konkurs już 4 lutego

750 milionów złotych czeka w tym roku na przedsiębiorców, którzy wystartują w konkursach organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działań 8.1 i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Uzyskane w ten sposób środki mają być przeznaczone na inwestycje związane z rozwojem procesów informatycznych w firmie…

Data utworzenia: 31 stycznia 2013
« Poprzednia 1 … 1239  |  1240  |  1241  |  1242  |  1243 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.