Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Pokaż bankowi swoje zdolności

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy postanawia się usamodzielnić i zamieszkać we własnych czterech kątach. Niestety bardzo często takie plany muszą poczekać, gdyż na drodze do realizacji mieszkaniowych marzeń stoi brak wystarczającej

Słowa kluczowe: kredyt
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 26 czerwca 2010

Mediacje w sprawach karnych z oskarżenia prywatnego

Mediacja, obok postępowania sądowego, jest jedną z dróg rozwiązywania sporów i naprawienia szkód powstałych wskutek przestępstw.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 lutego 2012

Interpretacja ogólna skutecznie ochrania podatnika

Interpretacja ogólna prawa podatkowego pomocna jest przy rozbieżności stanowisk organów podatkowych czy kontrowersyjnych przepisach podatkowych. Korzystna dla podatnika interpretacja to cenny instrument ochronny.

Data utworzenia: 6 listopada 2013

Organizujesz Andrzejki? Sprawdź czy nie musisz mieć pozwolenia

Andrzejki to czas zabawy i wróżb. W zasadzie każdy z nas może zorganizować tego rodzaju imprezę, niezależnie czy mieszka w bloku, czy domku jednorodzinnym. Jeśli jednak planujesz naprawdę duże Andrzejki, sprawdź czy przypadkiem nie będziesz potrzebować stosownego zezwolenia.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 listopada 2014

Dochody rencistów i emerytów - czas na kontrolę

SerwisPrawa.pl przypomina o tym, ze emeryci i renciści, którzy dorabiają do swoich świadczeń powinni do końca lutego powiadomić Zakłada Ubezpieczeń Społecznych o osiągniętych przez siebie przychodach w 2007 roku.

Słowa kluczowe: emeryt, emerytura, zus
Data utworzenia: 10 lutego 2008

Koniec z obowiązkowym oznaczaniem ceną każdego towaru

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o cenach oraz niektórych innych ustaw, przedłożone przez Ministerstwo Finansów. Nowelizacja ma przynieść ułatwienia dla przedsiębiorców poprzez zniesienie obowiązku oznaczania

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 lutego 2013

Kiedy wiąże oferta złożona w formie elektronicznej?

W razie wątpliwości umowę poczytuje się za zawartą w chwili otrzymania przez składającego ofertę oświadczenia o jej przyjęciu, a jeżeli dojście do składającego ofertę oświadczenia o jej przyjęciu nie jest wymagane - w chwili przystąpienia przez

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 czerwca 2013

Finansowanie wspólnej polityki rolnej

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej. Nowelizacja ma na celu prawne uregulowanie

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 czerwca 2009

Odpowiedzialność porządkowa pracownika

szczególności rodzaj naruszenia obowiązków pracowniczych, stopień winy pracownika i jego dotychczasowy stosunek do pracy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 czerwca 2013

Przymusowy zarząd w spółdzielni mieszkaniowej

Spółdzielnia mieszkaniowa to podmiot działający na podstawie dwóch aktów prawnych – ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo spółdzielcze oraz ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych. Jej podstawowym zadaniem jest

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 października 2013
« Poprzednia 1 … 1238  |  1239  |  1240  |  1241  |  1242 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.