Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Praca w porze nocnej

Pracownikowi, który stale lub czasowo wykonuje pracę w porze nocnej, przysługuje dodatek do wynagrodzenia.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 czerwca 2013

Okresy odpoczynku w czasie pracy

Kodeks pracy (dalej KP) reguluje minimalny nieprzerwany odpoczynek dobowy, minimalny nieprzerwany odpoczynek tygodniowy oraz przerwy w pracy, które obowiązują pracownika w trakcie trwania stosunku pracy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 czerwca 2013

Emerytura rolnicza

Zasady rządzące polskimi emeryturami i rentami możemy odnaleźć w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Nie każdy jednak wie, że emerytury rolników zostały uregulowane w zupełnie innym akcie

Data utworzenia: 19 czerwca 2013

Stanisław Kluza: rząd powinien wytłumaczyć się z nierealistycznych założeń budżetu na obecny rok

Rząd powinien się wytłumaczyć z realizacji założeń budżetowych za ten rok – uważa były minister finansów Stanisław Kluza. Jego zdaniem nowelizacja nie będzie możliwa bez zmiany poziomu deficytu. Szanse na realizacje założeń przedstawionych na przyszły rok na razie trudno oceniać, bo - jak mówi - są pierwotne i mgliste.

Data utworzenia: 21 czerwca 2013

Przedsiębiorca może amortyzować samochód współmałżonka

Samochód nabyty przez współmałżonka przedsiębiorca będzie mógł amortyzować, jeśli nabycie miało miejsce już po zawarciu związku małżeńskiego. Taki samochód musi być też wykorzystywany wyłącznie na potrzeby prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności.

Data utworzenia: 28 czerwca 2013

Aport

Ustawa Kodeks spółek handlowych z dnia 15 września 2000 r. (Dz.U. Nr 94, poz. 1037 z pózn.zm) stanowi, że wspólnicy mogą pokrywać udziały w kapitale zakładowym przez wkłady niepieniężne, zwane aportami.

Data utworzenia: 3 lipca 2013

Prywatyzacja bezpośrednia

Prywatyzacja bezpośrednia jest to rodzaj prywatyzacji, stosowany przy likwidacji małych i średnich przedsiębiorstw państwowych, głównie znajdujących się w złej sytuacji finansowej lub kondycji rynkowej.

Data utworzenia: 4 lipca 2013

Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę kapitałową

Polski system prawny przewiduje możliwość przekształcenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej w spółkę kapitałową, również gdy działalność taka jest prowadzona przez jedną osobę. Prawo do tego przysługuje polskim przedsiębiorcom od 11 lipca 2011

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 lipca 2013

Spółka komandytowa

Spółką komandytową jest spółka osobowa mająca na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą, w której wobec wierzycieli za zobowiązania spółki, co najmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia (komplementariusz), a odpowiedzialność, co najmniej jednego wspólnika (komandytariusza) jest ograniczona.

Data utworzenia: 17 lipca 2013

Spółka jawna po śmierci wspólnika

Spółka jawna należy do kategorii osobowych spółek prawa handlowego. Tym samym zasady jej funkcjonowania możemy odnaleźć w Kodeksie spółek handlowych. Zgodnie z zapisami powyższej ustawy, spółką jawną jest spółka osobowa, która prowadzi

Data utworzenia: 19 lipca 2013
« Poprzednia 1 … 1230  |  1231  |  1232  |  1233  |  1234 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.