Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Kto musi pójść na urlop?

To już pewne. Od września tego roku mama i tata będą mogli wspólnie korzystać z urlopu rodzicielskiego. Jak zmiany w prawie wpłyną na funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw? Zapytaliśmy o to samych zainteresowanych.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 14 stycznia 2013

Babcia i dziadek mogą zostać rentierami

Oddanie nieruchomości może zagwarantować emerytom dożywotnią rentę, która pozwoli podreperować domowy budżet. Często bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest jednak zamiana droższego mieszkania na dwa mniejsze, z których jedno można wynająć. Dla osób gotowych na dalszą przeprowadzkę czekają miasta zdrojowe.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 stycznia 2013

Prawo UE nie pozwala na fikcyjne doręczenia

Fikcja doręczenia stosowana w przypadku nieustanowienia pełnomocnika do doręczeń w Polsce jest niezgodna z prawem UE.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 stycznia 2013

Zamiana mieszkania na mniejsze nie poprawi sytuacji emerytów

Niektórzy eksperci sugerują, że alternatywą dla renty dożywotniej, oferowanej seniorom przez fundusze hipoteczne może być zamiana mieszkania na mniejsze. Okazuje się jednak, że w większości przypadków przeprowadzka nie jest sposobem na rozwiązanie problemów materialnych osób starszych.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 stycznia 2013

Uległeś wypadkowi w pracy? Sprawdź, jaką rentę możesz otrzymać z tego tytułu!

Pracownik, który uległ wypadkowi przy pracy, ma prawo do otrzymania renty powypadkowej oraz renty szkoleniowej. W przypadku śmierci takiego pracownika członkowie jego rodziny mogą liczyć na rodzinną rentę wypadkową. Zagadnienia z tym związane

Data utworzenia: 5 lutego 2013

Będzie akcyza na gaz ziemny. Resort finansów zdecydował, że nie wszyscy ją zapłacą

Od 1 listopada akcyzę na gaz do celów opałowych będą musieli płacić przedsiębiorcy. Nad zmianami przepisów, które mają dostosować w tym zakresie polskie prawo do regulacji Unii Europejskiej, pracuje Ministerstwo Finansów. Z wyliczeń resortu wynika

Data utworzenia: 8 lutego 2013

Koniec z opieką i kuratelą...?

działająca przy ministrze sprawiedliwości pracuje nad założeniami do projektu ustawy przewidującej zastąpienie dotychczasowego ubezwłasnowolnienia i orzekanych w jego następstwie opieki i kurateli - systemem elastycznych środków ochronnych przyznawanych w

Kategoria: Dla Prawnika
Data utworzenia: 12 lutego 2013

Ochrona działaczy związkowych

Zgodnie z treścią art. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych, Związek zawodowy jest dobrowolną i samorządną organizacją ludzi pracy, powołaną do reprezentowania i obrony ich praw, interesów zawodowych i socjalnych. Związek zawodowy

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 15 lutego 2013

Jakie podatki przyspieszą rozwój przedsiębiorstw?

Uproszczona ewidencja podatkowa dla mikrospółek, prosty i efektywny kredyt podatkowy w podatku dochodowym, zmniejszenie obciążeń podatkowych oraz zmiany w obszarze edukacji i informacji – to tylko niektóre z propozycji wypracowanych przez Radę Podatkową PKPP Lewiatan dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystkie rekomendacje znalazły się w specjalnie…

Data utworzenia: 20 lutego 2013

Jak uniknąć dziedziczenia długów?

W skład masy spadkowej mogą wchodzić nie tylko aktywa jak np. pieniądze, kosztowności, samochody, nieruchomości, ale także pasywa, czyli wszelkie zobowiązania zaciągnięte przez spadkodawcę jeszcze za życia – oczywiście jeśli nie mają charakteru osobistego. Ustawodawca przewidział jednak kilka sposobów na to, aby uniknąć dziedziczenia długów…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 lutego 2013
« Poprzednia 1 … 1227  |  1228  |  1229  |  1230  |  1231 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.