Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Nie każde ubezpieczenie pracownika rozliczysz w kosztach

Zasadniczo kwoty ubezpieczenia pracowników przedsiębiorca nie może zaliczyć do kosztów podatkowych. Po spełnieniu jednak określonych warunków, mogą one obniżyć podstawę do opodatkowania.

Data utworzenia: 12 marca 2013

Samozatrudniony nie będzie musiał płacić podatków za inne firmy

Odpowiedzialność solidarna nabywcy za podatek, którego nie zapłacił sprzedający, ma nie dotknąć małych przedsiębiorców. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł przerzucenia ściągania należności podatkowych na firmy to wyraźny sygnał, że państwo nie radzi sobie w tym zakresie.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 19 marca 2013

Płacę w terminie - przy długich terminach zapłaty odsetki naliczane już po miesiącu

Terminy zapłaty nieprzekraczające 60 dni kalendarzowych i minimum 40 euro rekompensaty za koszty poniesione podczas dochodzenia należności od dłużnika – to niektóre z regulacji zwartych w nowej ustawie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 kwietnia 2013

E-faktura w Twojej firmie w trzech krokach

Fakturowanie elektroniczne to oszczędność czasu i pieniędzy dla firm, a także wygoda dla klientów. Wprowadzenie tego rozwiązania wbrew pozorom nie wymaga znacznych inwestycji ani formalności związanych z otrzymaniem zgody od odbiorców.

Data utworzenia: 3 kwietnia 2013

Prawo powinno dopuszczać zmianę umowy w czasie jej trwania

Dopuszczenie możliwości zmiany umowy o zamówienie publiczne w czasie jej wykonywania – w przypadku wejścia w życie nowych regulacji prawnych – jest konieczne dla właściwego zabezpieczenia interesów, zarówno pracowników, pracodawców, jak i państwa

Data utworzenia: 15 kwietnia 2013

Pieniądze na naukę będą efektywniej wydawane

Więcej pieniędzy dla najlepszych jednostek naukowych i kluczowych projektów badawczych. To nowe zasady finansowania nauki, których projekt przyjął właśnie rząd.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 kwietnia 2013

PIT Last Minute: dojazdy na zabiegi mogą obniżyć podatek

Niepełnosprawni podatnicy lub ich opiekunowie mogą odliczyć od dochodu koszt dojazdów na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. W przypadku korzystania z własnego samochodu odliczyć można de facto tylko wydatki na paliwo. Takiej możliwości nie ma w przypadku ubezpieczenia samochodu czy opłat parkingowych – ostrzega Tax Care.

Data utworzenia: 23 kwietnia 2013

Zabezpiecz firmę na wszelki wypadek

Według danych GUS w pierwszym półroczu 2012 roku poszkodowanych przy pracy zostało ponad 40 tys. osób. Jeśli zsumować wszystkie dni, w których byli niezdolni do pracy okazałoby się, że łącznie nie mogli wykonywać swoich obowiązków przez 9 lat

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 29 kwietnia 2013

Ministerstwo Gospodarki: prawo dotyczące energetyki odnawialnej ma być gotowe do końca czerwca. Polsce uda się dzięki temu uniknąć kar

. Komisja Europejska pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości za niewdrożenie dyrektywy o odnawialnych źródłach energii. Zaproponowała dla Polski karę w wysokości ponad 133 tys. euro za każdy dzień zwłoki.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 kwietnia 2013

Co zyska gmina na 'śmieciowej rewolucji'?

Według harmonogramu 1 lipca 2013 r. na dobre zaczynają funkcjonować przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, potocznie zwanej ustawą „śmieciową”. Skala i charakter zmian jest rewolucyjna, a cel ambitny – gruntowna zmiana

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 maja 2013
« Poprzednia 1 … 1204  |  1205  |  1206  |  1207  |  1208 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.