Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Od stycznia odliczysz cały VAT od aut 'z kratką'

Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy będą mogli znowu odliczać cały VAT od aut „z kratką”. Niestety, prawdopodobnie tylko przez kilka miesięcy.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 listopada 2013

Ktoś ukradł Twoją rzecz? Sprawca może odpowiedzieć podwójnie

Kradzież jakiegokolwiek przedmiotu wiąże się z odpowiedzialnością karną sprawcy. Nie każdy jednak wie, że przestępca może stać się pozwanym w postępowaniu cywilnym. Powodem w takiej sprawie jest zazwyczaj sam pokrzywdzony. Dowiedzmy się zatem, w jaki sposób kształtuje się odpowiedzialność cywilna za przywłaszczenie cudzego mienia.

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 23 lipca 2014

Przywłaszczenie cudzej rzeczy - co można zrobić?

cywilnej. Prawo w takiej sytuacji dąży bowiem do maksymalnej ochrony osoby pokrzywdzonej czynem sprawcy, tak aby odzyskała ona utraconą rzecz.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 14 czerwca 2013

Czy najem może pojawić się w księdze wieczystej?

Księgi wieczyste dotyczą wszystkich nieruchomości w Polsce. Z reguły wpisywani są do niej właściciele gruntu, domu lub mieszkania, często pojawia się także hipoteka. Jednak czy najem może być wpisany do księgi? Okazuje się, że tak, choć tylko w

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 grudnia 2014

Jak zmienić stwierdzenie nabycia spadku?

skomplikować, że wydane stwierdzenie nabycia spadku okazuje się być nie do końca zgodne z prawdą. W takim przypadku można, a w zasadzie powinno się, zmienić takie orzeczenie. Jak tego dokonać? Aby się dowiedzieć, musisz przeczytać nasz artykuł.

Data utworzenia: 10 czerwca 2015

Przerwanie biegu przedawnienia

Przewidziana przez kodeks cywilny – instytucja przedawnienia ogranicza w czasie dochodzenie roszczeń majątkowych wynikających ze stosunków cywilnoprawnych. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 18 kwietnia 2014

Pomoc dla gospodarki i ludności wiejskiej

i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Rozporządzenie stanowi wykonanie art. 29 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 7 marca 2007 roku o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego

Słowa kluczowe: dofinansowanie
Data utworzenia: 24 kwietnia 2008

Czym jest ETE?

Tytuły egzekucyjne, jak wskazuje na to sama nazwa, są podstawą do prowadzenia czynności egzekucyjnych. Pojawiają się, gdy dłużnik nie chce dobrowolnie zrealizować swojego zobowiązania – wierzyciel musi wówczas skierować sprawę na drogę postępowania

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 lipca 2014

W kolejce po Euro

„Modernizację gospodarstw rolnych” może skorzystać osoba fizyczna i osoba prawna, która prowadzi działalność rolniczą w produkcji roślinnej lub zwierzęcej. Osoby ubiegające się o pomoc finansową muszą spełnić określone warunki – jednym z nich jest posiadanie

Słowa kluczowe: dopłaty
Data utworzenia: 6 listopada 2007

Jak prowadzić w Polsce firmę zarejestrowaną za granicą?

Z różnych względów zdarza się, że Polacy rejestrują swoje firmy w innych krajach niż rodzimy. Mogą oni jednak prowadzić swoje przedsiębiorstwa także w Polsce. Na jakich zasadach jest to możliwe?

Data utworzenia: 20 czerwca 2012
« Poprzednia 1 … 1196  |  1197  |  1198  |  1199  |  1200 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.