Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Szybka powtórka - terminy z KPK!

Egzamin wstępny na aplikacje prawnicze zbliża się wielkimi krokami. Dokładnie 28 września 2013 r. o godz. 11.00 kandydaci na przyszłych radców prawnych, adwokatów, notariuszy i komorników zmierzą się z zestawem 150 pytań pochodzących z różnych aktów

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 13 września 2013

W jaki sposób samotni rodzice mogą otrzymać 500 plus?

W 2017 r. została wprowadzona zasada, że prawo do świadczenia wychowawczego w stosunku do dziecka wychowywanego samotnie przez jednego z rodziców jest uzależnione od ustalenia na rzecz tego dziecka świadczenia alimentacyjnego od drugiego rodzica.

Data utworzenia: 27 lutego 2018

Jak odtworzyć akt stanu cywilnego?

Akty stanu cywilnego są chronione w dosyć dobry sposób – mowa tu oczywiście o oryginałach znajdujących się w poszczególnych urzędach w Polsce. Niestety na skutek różnych zdarzeń losowych, akty te mogą ulec zniszczeniu. Prawo nie dopuszcza sytuacji

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 kwietnia 2014

Emerytura po przepracowaniu co najmniej jednego roku w Wielkiej Brytanii

Zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej można ubiegać się o emeryturę w instytucji ubezpieczeniowej danego państwa po roku pracy w tym państwie. Zatem, w przypadku, gdy pracowaliśmy w Wielkiej Brytanii co najmniej jeden rok, możemy zwrócić się do

Słowa kluczowe: emerytura
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 grudnia 2010

Gdzie wyrobić paszport?

Paszporty i paszporty tymczasowe w kraju wydaje wojewoda właściwy ze względu na miejsce pobytu stałego osoby ubiegającej się o paszport, natomiast za granicą - konsul Rzeczypospolitej Polskiej. Jednakże za zgodą ministra właściwego do spraw

Data utworzenia: 18 czerwca 2009

Warunki wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego

listopada 2004 roku o zawodzie tłumacza przysięgłego z art. 32 ust. 1 w związku z art. 65 ust. 1 i z art. 2 Konstytucji oraz art. 35 powyższej ustawy z art. 2 Konstytucji.

Data utworzenia: 14 maja 2008

Ocena funkcjonariuszy celnych

okresowe, i opinie służbowe, skalę ocen i przesłanki, które uwzględnia się w procesie oceniania i opiniowania, a także wzór kwestionariusza oceny i opinii, tryb przeprowadzenia oceny oraz tryb rozpatrywania wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczących

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 maja 2010

Nie wszyscy samotni rodzice otrzymają 500 plus

Zmiany w programie „Rodzina 500 plus” odczują samotni rodzice. Przypomnijmy, że od 1 sierpnia trwa przyjmowanie wniosków o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy.

Data utworzenia: 24 sierpnia 2017

W jaki sposób można sprowadzić z zagranicy leki w ramach procedury importu docelowego?

W aptekach można zakupić produkty lecznicze, które zostały dopuszczone do obrotu na polskim rynku farmaceutycznym przez Ministra Zdrowia. Czy jest zatem szansa, aby sprowadzić jakiś lek w przypadku, gdy leczenie wymaga jego zastosowania, a nie

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 18 września 2014

Ministerstwo Sprawiedliwości chce dalszych ułatwień przy zakładaniu spółek przez internet

Spółki jawne i komandytowe będzie można zakładać online – takie ułatwienia przewiduje projekt założeń zmian w Kodeksie spółek handlowych i innych ustaw, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort planuje także wprowadzić niższe opłaty sądowe dla spółek zakładanych online oraz elektroniczną formę rozwiązania i wprowadzania…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 września 2013
« Poprzednia 1 … 1177  |  1178  |  1179  |  1180  |  1181 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.