Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

J. Jankowiak: niewielkie szanse, że drugi filar nie zostanie zniszczony

propozycje rządu w tym zakresie. Proponuje czasowe zawieszenie składki do OFE, co pomogłoby rządowi poradzić sobie z poważnymi problemami finansów publicznych. Jednocześnie dałoby czas na poważne zastanowienie się nad reformą całego systemu emerytalnego.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 lipca 2013

Polacy najbardziej pesymistycznie spośród 12 badanych nacji widzą swoją emeryturę

Zły stan zdrowia, ubóstwo i brak bezpieczeństwa – tak Polacy widzą swoją przyszłą emeryturę – wynika z badania przeprowadzonego przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne Aegon. Polacy są największymi pesymistami spośród 12 społeczeństw, które wzięły udział w badaniu.

Data utworzenia: 12 lipca 2013

Pełnomocnik firmy

Pełnomocnictwo to zarówno czynność prawna upoważniająca określoną osobę do dokonywania czynności prawnych w imieniu innego podmiotu, jak również sam dokument pełnomocnictwa. Udzielenie pełnomocnictwa wymaga złożenia oświadczenia woli, którego

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 lipca 2013

Polacy nie chcą przechodzić na wcześniejszą emeryturę

Zmusza ich do tego utrata pracy i pogorszenie stanu zdrowia.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 lipca 2013

Pracownik odwołany z urlopu może domagać się od szefa zwrotu kosztów wyjazdu

Urlop rzecz święta? Nie zawsze - pracownik może zostać odwołany z urlopu, choć tylko w wyjątkowych okolicznościach. W takiej sytuacji ma również prawo domagać się od pracodawcy zwrotu kosztów przejazdu i zakwaterowania – przypomina Tax Care.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 26 lipca 2013

Przedstawicielstwo przedsiębiorcy zagranicznego

Wykonywanie działalności gospodarczej na terytorium Polski wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu warunków wyznaczanych przez różne akty prawne. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że polski system prawny znajduje zastosowanie nie tylko wobec naszych krajowych, ale także i zagranicznych przedsiębiorców.

Data utworzenia: 9 sierpnia 2013

Podróż służbowa własnym samochodem

Wbrew pozorom w podróż służbową można wybrać się prywatnym samochodem. Pracownik ma prawo ubiegać się o zwrot kosztów związanych z takim wyjazdem – zarówno o dietę, jak i tak zwaną kilometrówkę. W jakich sytuacjach pracodawca ma obowiązek

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 sierpnia 2013

Przestój w pracy, a wypłata wynagrodzenia

Wynagrodzenie za pracę jest podstawowym uprawnieniem każdego zatrudnionego w ramach stosunku pracy. Przepisy Kodeksu pracy określają wprost cechy jakie musi posiadać każda wypłacana pensja, dodatkowo ustawodawca wskazuje wymiar wynagrodzenia minimalnego dla każdego zatrudnianego pracownika w Polsce. Dla przypomnienia w bieżącym roku minimalna pensja…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 września 2013

Odstąpienie od umowy przedwstępnej

Odstąpienie od zawartej umowy jest jednym z podstawowych praw strony każdego stosunku cywilnoprawnego. Tak naprawdę dokładny kształt odstąpienia zależy od woli stron zawartej umowy. Samo prawo opiera się jednak na art. 395 §1 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym można zastrzec, że jednej lub obu stronom przysługiwać będzie w ciągu oznaczonego terminu…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 10 października 2013

Przywrócenie terminu procesowego

Przywrócenie terminu procesowego jest instytucją uregulowaną w Kodeksie postępowania cywilnego. Ma ona zasadniczy wpływ na skuteczność podejmowanych czynności procesowych w ramach toczącego się postępowania sądowego – szczególnie, gdy strona lub uczestnik postępowania nie wykona konkretnej czynności w ściśle oznaczonym terminie. W takiej sytuacji…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 października 2013
« Poprzednia 1 … 1171  |  1172  |  1173  |  1174  |  1175 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.