Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Problemy związane z bezpieczeństwem zniechęcają jedną trzecią Europejczyków do bankowości mobilnej

Niemal jedna trzecia użytkowników z Europy nie czuje się bezpiecznie, dokonując płatności elektronicznych na swoich smartfonach lub tabletach. Użytkownicy nie wierzą w niezawodność ochrony urządzeń mobilnych podczas realizowania zakupów lub transakcji bankowych online. Takie wnioski płyną z badania Kaspersky Consumer Security Risks przeprowadzonego…

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 2 grudnia 2013

Zgłoszenie nabycia własności do naczelnika urzędu skarbowego warunkiem zwolnienia od podatku od spadków i darowizn

, ojczyma i macochę rodzi obowiązek uiszczenia określonej kwoty podatku według ustawy o podatku od spadków i darowizn (zwanej dalej „u.p.s.d.”). Jednakowoż w tej sytuacji istnieje możliwość zwolnienia podatnika od obowiązku podatkowego pod wyraźnie

Data utworzenia: 9 września 2014

Wysokość i warunki wypłacania świadczeń urzędnikom państwowym przeniesionym do pracy w innej miejscowości

Jednym z kluczowych postanowień umowy o pracę jest wskazanie miejsca jej wykonywania. Nie mniej może zdarzyć się tak, że urzędnik państwowy zostanie delegowany służbowo do wykonywania zajęć poza siedzibą urzędu, w którym jest zatrudniony. Może też

Data utworzenia: 11 września 2014

Pacjent ma prawo do zasięgnięcia dodatkowej opinii lekarskiej oraz zwołania konsylium!

Leczenie to niejednokrotnie długi proces, którego najważniejszym etapem jest postawienie właściwej diagnozy. Tylko prawidłowa diagnoza może zagwarantować sukces zastosowanej terapii. To właśnie na podstawie prawidłowego rozpoznania choroby lekarz wprowadza właściwą dla danego schorzenia terapię. Co może zrobić pacjent w sytuacji, gdy dotychczas…

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 6 listopada 2014

Dostałeś wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV? Sprawdź co możesz zrobić!

Nie zapłaciłeś abonamentu radiowo – telewizyjnego i otrzymałeś wezwanie do zapłaty? Sprawdź co możesz jeszcze zrobić, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów…

Kategoria: Windykacja
Data utworzenia: 12 listopada 2014

Przebudzenie w kostnicy... Jak zgodnie z prawem wrócić do świata żywych?

, dlatego też wystawił kartę zgonu, na podstawie której w urzędzie stanu cywilnego wystawiono akt zgonu. Ciało starszej kobiety zostało przewiezione do zakładu pogrzebowego, a rodzina zaczęła przygotowania do pogrzebu – niepotrzebnie. Starsza kobieta po 11

Data utworzenia: 14 listopada 2014

Drugie życie organów - czy lekarze zawsze mogą pobrać organy do przeszczepu?

„Każdy przeszczep narządu ma swoje źródło w decyzji o wielkiej wartości etycznej, decyzji, aby bezinteresownie ofiarować część własnego ciała z myślą o zdrowiu i dobru innego człowieka. Na tym właśnie polega szlachetność tego czynu, który jest

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 20 listopada 2014

Prowadzisz sprzedaż przez Internet? Sprawdź jak zgłosić zbiór Klientów do GIODO

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej niekoniecznie musi wiązać się z własną filią. Firmę możesz prowadzić także ze swojego mieszkania, szczególnie jeśli zajmujesz się sprzedażą internetową. W takim przypadku jednak musisz wypełnić kilka istotnych obowiązków, przede wszystkim wobec Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 grudnia 2014

Lepszy dostęp do pomocy prawnej dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych!

W dniu 12 grudnia 2014 r. przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i informacji prawnej dzisiaj został skierowany do uzgodnień międzyresortowych, opiniowania i konsultacji publicznych. Projekt

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 grudnia 2014

Czy jest możliwe prowadzenie kontroli podatkowej w stosunku do byłych wspólników spółki cywilnej?

Spółka cywilna jest umową cywilnoprawną, przez którą wspólnicy zobowiązują się dążyć do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego poprzez działanie w sposób oznaczony, w szczególności przez wniesienie wkładów. Cechą charakterystyczną spółki cywilnej

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 grudnia 2014
« Poprzednia 1 … 1162  |  1163  |  1164  |  1165  |  1166 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.