Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Powierzenie pracownikowi innej pracy

Po zawarciu umowy o pracę możliwe są sytuacje, kiedy pracownikowi zostaje powierzona inna praca, niż wynikająca z umowy o pracę. W jakim wypadku jest to możliwe oraz w jaki sposób taka zmiana może być wprowadzona?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 4 stycznia 2012

Umowy z płatnymi serwisami internetowymi

Wiele osób korzysta z usług płatnych serwisów internetowych ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że rejestrując się w takim serwisie zawiera umowę.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 stycznia 2012

Przedawnienie mandatu

Ogólną zasadą postępowania mandatowego jest to, iż mandat karny powinien być nałożony bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 26 stycznia 2012

Co może kryć się za loteriami online?

Pokusa łatwego zdobycia pieniędzy przemawia do każdego. Być może dlatego nasze skrzynki e-mail są regularnie zapychane powiadomieniami o wysokich wygranych na loteriach. Wiadomości takie są zwykle bardzo podobne – użytkownicy zostają poinformowani

Data utworzenia: 30 stycznia 2012

Czy znikną umowy terminowe?

Podział umów o pracę na stałe i czasowe może wkrótce przestać obowiązywać.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 lutego 2012

Podstawienie wierzytelności hipotecznej w praktyce

Prawie rok temu pisaliśmy o wprowadzonej nowelizacją ustawy o księgach wieczystych i hipotece możliwości zastąpienia wierzytelności zabezpieczonej hipoteką inną wierzytelnością przy zachowaniu tej samej hipoteki. Pora podsumować pierwsze

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 lutego 2012

Zmiana płci, a prawo

Zmiana płci w Polsce to proces trudny, długotrwały a dla osób które się tego podejmują bardzo stresujący i kosztowny. Sprawy nie ułatwia brak uregulowań prawnych dotyczących tej kwestii.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 lutego 2012

Czy możliwe jest unieważnienie aktu notarialnego?

Akt notarialny jest szczególnym dokumentem urzędowym, który poświadcza dokonanie czynności prawnej.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 marca 2012

Czy w przetargu można korzystać z OC innego podmiotu?

Ustawa Prawo zamówień publicznych pozwala wykonawcom polegać na zasobach podmiotów trzecich. Zakres zasobów wynika z art. 26 ust. 2b ustawy.

Data utworzenia: 12 marca 2012

Polecenie służbowe

Źródłem obowiązków pracowniczych jest zazwyczaj umowa o pracę wraz ze wszystkim i do niej załącznikami np. w postaci zakresu obowiązków, czy opisu zadań wykonywanych na określonym stanowisku. Źródłem obowiązków pracowniczych są również przepisy

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 marca 2012
« Poprzednia 1 … 1144  |  1145  |  1146  |  1147  |  1148 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.