Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zrzeczenie się zachowku

Zachowek jest instytucją, która ma za zadanie zrekompensować spadkobiercom ustawowym pominięcie ich w testamencie. Mogą jednak zdarzyć się sytuacje, gdy dana osoba jeszcze za życia spadkodawcy pragnie zrezygnować z tego uprawnienia. Ponieważ polskie prawo cywilne nie przewiduje instytucji zrzeczenia się zachowku, w takim przypadku można skorzystać…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 czerwca 2013

Przepisy ws. opłaty ostrożnościowej dla banków dziś w Senacie. Ostatnia szansa na zmiany

Senacka komisja zajmie się dziś projektem nowelizacji ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, nakładającej na banki tzw. opłatę ostrożnościową. To może oznaczać wypływ z sektora bankowego nawet 1,6 mld zł. Środowisko bankowe alarmuje, że kolejne

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 lipca 2013

Incydent medyczny

Incydent medyczny może zgłosić każdy, kto powziął informację o incydencie medycznym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 4 lipca 2013

Kiedy przyznawany jest Patent na nowy wynalazek?

Patenty są udzielane - bez względu na dziedzinę techniki - na wynalazki, które są nowe, posiadają poziom wynalazczy i nadają się do przemysłowego stosowania.

Data utworzenia: 10 lipca 2013

'Tajny' wynalazek

Wynalazek dokonany przez obywatela polskiego może być uznany za tajny, jeżeli dotyczy obronności lub bezpieczeństwa Państwa.

Data utworzenia: 10 lipca 2013

Zastaw na prawach

Zastaw jest ograniczonym prawem rzeczowym ustanawianym w celu zabezpieczenia określonej wierzytelności, także przyszłej i warunkowej. Zastaw zwykły powstaje w drodze realnej czynności prawnej. Do jego ustanowienia niezbędne jest wydanie rzeczy

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 15 lipca 2013

Opłata recyklingowa od aut z importu do likwidacji: SAMAR: spowoduje to wzrost szarej strefy przy demontażu aut

rynku motoryzacyjnego uważają, że nowe prawo będzie skłaniało do demontażu samochodów poza legalnie działającymi stacjami.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 lipca 2013

Znany plan prac nad trójpakiem. Najpierw ustawa o odnawialnych źródłach energii, potem prawo energetyczne i gazowe

Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki. Dodaje, że zanim projekt ustawy o OZE we wrześniu trafi do laski marszałkowskiej, zwolennicy zielonej energii, muszą „wygrać batalię z ministrem finansów”.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 lipca 2013

Prof. Witold Orłowski: zawieszenie progu ostrożnościowego jest zgodne z prawem, ale może być nadużywane w przyszłości

Propozycje rządu dotyczące zawieszenia progu ostrożnościowego nie są sprzeczne z prawem, ale istnieje obawa, że ten mechanizm może być w przyszłości wykorzystywany instrumentalnie przez kolejnych ministrów finansów – uważa prof. Witold Orłowski. I dodaje, że nawet gdyby próg ostrożnościowy był zawieszony na rok, nie będzie to miało negatywnego…

Data utworzenia: 24 lipca 2013

Gdy firmy ze sobą współpracują....

Umowa o współpracy należy do kategorii nienazwanych umów cywilnoprawnych. Oznacza to, że jej dokładnej regulacji nie znajdziemy w przepisach żadnej ustawy. Tak naprawdę o kształcie takiego zobowiązania decydują jego strony – tym samym umowa o

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 lipca 2013
« Poprzednia 1 … 1138  |  1139  |  1140  |  1141  |  1142 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.