Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zakaz handlu w niedzielę i ograniczenie handlu w inne wybrane dni już obowiązuje. Kiedy nie zrobimy zakupów w 2018 roku?

Zakaz handlu w niedzielę stał się faktem. Niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie, zakupów w niedziele już nie zrobimy, tak jak kiedyś. Jak zakaz handlu wygląda w praktyce? Które niedziele w 2018 roku będą niedzielami handlowymi, a które nie? Sprawdźcie.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 4 marca 2018

Podatek od darowizny przekazywanej w transzach

formie katu notarialnego co do całej kwoty, czy może koniecznym dla powstania zobowiązania podatkowego jest ziszczenie się warunku zawieszającego określonego w treści dokonanej czynności prawnej.

Data utworzenia: 26 marca 2018

Zakupy pod kontrolą skarbówki

Nowe prawo nakłada na przedsiębiorców obowiązek wymiany dotychczasowych kas fiskalnych na nowe, tzw. kasy online, a konsumenci zastanawiają się, czy wprowadzane przepisy umożliwią szefowi KAS wgląd do wszystkich transakcji, których dokonali po 1

Data utworzenia: 15 kwietnia 2018

Do Warszawy już nie polecimy - z samolotu wysiądziemy w Stanisławowie w gminie Baranów

Baranów, oddalonej od stolicy o 40 km. Przesądza to ustawa, którą przyjął rząd.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 maja 2018

Nieopłacenie daniny solidarnościowej będzie surowo karane

Danina solidarnościowa wzbudza wiele kontrowersji, przede wszystkim dlatego, że stanowi ona w rzeczywistości nowy podatek, a obowiązek jego zapłaty dotknie każdego z nas. Prezentowany projekt ustawy nie pozostawia złudzeń. Zawiera on także przepisy dyscyplinujące zbuntowanych podatników. Za zaniechanie zapłaty daniny będą czekały surowe kary.

Data utworzenia: 2 sierpnia 2018

Rozwód jako trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego

Wiele osób znajduje się w sytuacji życiowej, w której dalsze życie z dotychczasowym małżonkiem nie jest już możliwe. W ciągu najbliższych kilku tygodni proponujemy państwu przejście przez ten trudny okres wraz z naszym serwisem. Na naszych stronach publikować będziemy cykl porad prawnych i artykułów opisujący poszczególne działania jakie…

Data utworzenia: 30 kwietnia 2006

Budowa zjazdów

W dniu 28 grudnia 2010 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 listopada 2010 r. w sprawie obiektów i robót budowlanych, w sprawach których organem pierwszej instancji jest wojewoda (Dz. U. Nr 235, poz. 1539). Rozporządzenie, wydane na podstawie art. 82 ust. 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243…

Data utworzenia: 7 marca 2011

Uwaga - bedą wyższe mandaty

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt zmian w zakresie prawa wykroczeń. Projekt generalnie przewiduje zaostrzenie zasad odpowiedzialności za wykroczenie w stosunku do analogicznych unormowań obowiązującego Kodeksu wykroczeń i to nie

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 10 marca 2011

Jak się odwołać od ukarania za wykroczenie?

W przypadku popełnienia wykroczenia, wszystko najczęsciej kończy się na postępowaniu mandatowym, tzn. przyjmujemy madat, ktory mamy opłacić w określonym terminie. Jednakże w sprawach o wykroczenia, postępowanie mandatowe to postępowanie uproszczone

Słowa kluczowe: apelacja, grzywna, kasacja, mandat karny
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 17 marca 2011

Pracodawca może przerwać urlop pracownika

Ustawowo zagwarantowane prawo pracownika do wypoczynku wcale nie jest święte. Jego realizacja korygowana jest potrzebami pracodawcy. Fakt ten potwierdza dopuszczalność odwołania pracownika z urlopu w razie zaistnienia okoliczności nieprzewidzianych

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 marca 2011
« Poprzednia 1 … 1129  |  1130  |  1131  |  1132  |  1133 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.