Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Amber Gold - sprawa karna i co dalej?

wpływają nowe sprawy do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Samo złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nie gwarantuje odzyskania ulokowanych w Amber Gold pieniędzy. Wielu pokrzywdzonych zastanawia się co dalej należy zrobić?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 sierpnia 2012

Za 40 zł możesz uzyskać ochronę w relacjach z fiskusem

Indywidualna interpretacja podatkowa nie ma mocy wiążącej. Pozwala jednak bezpieczniej rozliczyć należności wobec fiskusa gdyż daje ochronę i to zarówno w zakresie finansowym, jak też i odpowiedzialności karnej skarbowej.

Data utworzenia: 18 stycznia 2013

UOKiK przejmuje sprawę od Komisji Europejskiej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbada koncentrację grup działających w sektorze spożywczym – Auchan i Real. To już trzeci przypadek, gdy przedsiębiorcy proszą Komisję Europejską o przekazanie transakcji polskiemu urzędowi antymonopolowemu.

Data utworzenia: 13 marca 2013

Jak ściągnąć alimenty z zagranicy?

Uzyskanie prawa do świadczeń alimentacyjnych w gruncie rzeczy nie stanowi większego problemu. Należy oczywiście pamiętać kiedy możemy żądać alimentów od drugiej osoby. Co jednak, jeśli świadczeniem zostaje obciążona osoba, która wyjechała do innego

Data utworzenia: 30 września 2014

Zabezpieczenie pokrycia kwot z długów celnych

. 622, z późn. zm.). Stosownie do nowych uregulowań, od dnia 1 stycznia 2010 roku gwarantem, o którym mowa Wspólnotowego art. 195 Wspólnotowego Kodeksu Celnego, jest osoba wpisana do wykazu gwarantów uprawnionych do udzielania gwarancji składanych jako

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 sierpnia 2009

Procedura założenia spółki komandytowej

Zgodnie z treścią art. 102 Kodeksu spółek handlowych, spółką komandytową jest spółka osobowa mająca na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą, w której wobec wierzycieli za zobowiązania spółki co najmniej jeden wspólnik odpowiada bez ograniczenia (komplementariusz), a odpowiedzialność co najmniej jednego wspólnika (komandytariusza)…

Data utworzenia: 5 września 2013

Chcę wyjechać z dzieckiem za granicę - czy muszę wyrabiać dziecku paszport?

Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, to w świetle prawa dzieci obowiązują takie same zasady jak osoby dorosłe. Tym samym należy nadmienić, że dokumentami, jakie uprawniają każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej do przekroczenia granicy są – w

Data utworzenia: 18 lipca 2014

Podróbki na granicy

Służby celne rokrocznie wykrywają miliony podrobionych towarów, które tylko dzięki ich czujności nie trafiają na bazary, internetowe portale aukcyjne czy do sklepów.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 września 2012

Nadzór prewencyjny nad niebezpiecznymi przestępcami

do polskiego systemu prawnego ustawę z dnia 22 listopada 2013 r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, w której to odnajdziemy instytucję nadzoru

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 marca 2014

Zmiany w przepisach dotyczących becikowego

m.in. przepisy przejściowe w zakresie zasad ustalania prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia się dziecka i jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka. Zmiana dotyczy art. 9 ust. 7 i 8 oraz art. 15b ust. 6 ustawy o

Data utworzenia: 1 kwietnia 2010
« Poprzednia 1 … 1123  |  1124  |  1125  |  1126  |  1127 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.