Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Jakie zmiany szykują się w CEIDG?

Ministerstwo Gospodarki przygotowało nowelizację Ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2010r., Nr 220, poz. 1447 ze zm.). Zgodnie z proponowanymi zmianami poszerzy się między innymi katalog danych

Data utworzenia: 31 maja 2012

Kto może liczyć na zwrot zakupu książek?

podręczników - nie zawsze bowiem można skorzystać z książek używanych w latach ubiegłych, a nie każdego przecież stać na, bądź co bądź nietanie, niezbędne do nauki pomoce szkolne.

Data utworzenia: 3 września 2012

Kto otrzyma świadczenie pielęgnacyjne?

Prawo do świadczenia pielęgnacyjnego przysługuje osobom rezygnującym z zatrudnienia w celu podjęcia opieki nad poważnie niepełnosprawnym członkiem rodziny.

Data utworzenia: 3 września 2012

Zaległy urlop

z poprzedniego roku wydłużył się do 30 września. Zmiany te wprowadziła Ustawa z dnia 16 września 2011r. o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców (Dz. U. z 2011r., Nr 232, poz. 1378).

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 września 2012

Na jakie dofinansowanie może liczyć pracodawca zatrudniający niepełnosprawnego?

wymagań oraz złożeniu odpowiedniego wniosku. Kwestie z tym związane reguluje Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011r., Nr 127, poz. 721 ze zm.), Rozporządzenie

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 września 2012

Sędziowie orzekli, że są nadal nietykalni

do dzisiaj orzecznictwie Sądu Najwyższego istniały rozbieżności w kwestii aresztowania sędziego, bowiem w poprzednich uchwałach tego sądu stwierdzano, iż już samo uchylenie immunitetu sędziemu pozwala prokuraturze stawiać mu zarzuty karne, a

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 20 września 2007

Ciąża i praca? Poznaj swoje prawa!

W życiu wielu kobiet kariera zawodowa odgrywa istotną rolę. Nie oznacza to jednak automatycznie rezygnacji z macierzyństwa. Pracująca kobieta, która zachodzi w ciąże ma jednak szczególne uprawnienia. Zobacz czego możesz wymagać od swojego szefa!

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 listopada 2013

Przedawnienie roszczeń

Przedawnienie - instytucja prawa służąca stabilizacji obrotu prawnego poprzez ograniczenie lub wyłączenie możliwości dochodzenia roszczeń na drodze sądowej po upływie określonego czasu. Poddanie roszczeń reżimowi przedawnienia stanowi rozwiązanie konfliktu pomiędzy interesami bezczynnego wierzyciela, który nie wykonuje swojego prawa, a interesem…

Słowa kluczowe: przedawnienie
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 stycznia 2007

Uwaga, to już pewne! Od stycznia zmiany w dowodach osobistych

Początek roku zazwyczaj obfituje w wiele nowości legislacyjnych. Tak będzie też i tym razem, bowiem z dniem 1 stycznia 2015 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 roku o dowodach osobistych, zastępująca obecnie obowiązującą ustawę z dnia

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 listopada 2014

Zniesienie zasady walutowości

W dniu 24 stycznia 2009 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy - Kodeksy cywilny oraz ustawy - Prawo dewizowe. Celem wprowadzenia ustawy jest zapewnienie swobody w zakresie zaciągania oraz wykonywania zobowiązań w walutach obcych w stosunkach

Słowa kluczowe: dewizowe prawo, zobowiązanie
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 stycznia 2009
« Poprzednia 1 … 1113  |  1114  |  1115  |  1116  |  1117 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.