Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Handlujesz w Internecie? Pamiętaj o kilku obowiązkach prawnych

Prowadzenie działalności handlowej za pośrednictwem Internetu jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. Świadczy o tym rosnąca liczba sklepów internetowych, które pozwalają dokonywać zakupów bez wychodzenia z domu. Obok wygody jaką stanowi dokonywanie

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 października 2011

Zmiana oferty? Konsument musi być o tym powiadomiony na piśmie!

O zmianie programów telewizji kablowej abonenci powinni się dowiedzieć z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego. Niestety nie zawsze obowiązek ten jest przestrzegany. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że UPC

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 listopada 2011

Zawiadomienie o przejściu zakładu pracy na innego pracodawcę

Zgodnie z treścią art. 23[1] Kodeksu pracy, w razie przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę staje się on z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy. O ile nie ma wątpliwości w zakresie przejścia w całości zakładu

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 listopada 2011

Kto i kiedy może złożyć pozew o eksmisję?

Pozbycie się lokatora, który zajmuje pomieszczenia bez tytułu prawnego wymaga uprzedniego wniesienia powództwa o eksmisję. To samo dotyczy lokatora i współlokatora uciążliwego czy też takiego, który stosuje przemoc domową.

Słowa kluczowe: eksmisja, lokator, małżonek, pozew
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 grudnia 2011

Zastaw się, a postaw się - czyli słowo o pożyczkach świątecznych

Szczęśliwy ten, który nigdy nie poczuł szału przedświątecznej gorączki. Sklepy prześcigają się w radosnych bożonarodzeniowych dekoracjach, przyciągając klientów świątecznymi piosenkami i zapachami. Sądząc po niecodziennym tłoku w centrach handlowych, wielu z nas zapadło już na wspomnianą dolegliwość - w końcu na tańsze zakupy w sieci…

Kategoria: Kredyty
Data utworzenia: 17 grudnia 2011

Ustawa o kredycie jest, ale formularzy w bankach nie ma

Banki miały ponad pół roku na przygotowanie się do wejścia w życie Ustawy o Kredycie Konsumenckim. Nie zrobiły tego. Po dwóch dniach obowiązywania nowych przepisów na sześć banków tylko jeden wyda klientowi formularz informacyjny o kredycie.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 grudnia 2011

Negatywnie o gospodarowaniu mieszkaniami po zlikdowanych PGR-ach

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła gospodarowanie mieszkaniami po zlikwidowanych PGR-ach. Budynki są w coraz gorszym stanie technicznym i wymagają poważnych remontów. Ani gminy, ani spółdzielnie mieszkaniowe nie są zainteresowane przejęciem zaniedbanych lokali, których mieszkańcami są najczęściej ludzie żyjący na granicy ubóstwa.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 grudnia 2011

Skutki niedoborów towarów na gruncie ustawy o VAT

Często w firmach ujawniane są niedobory towarów. Nie pozostaje to bez wpływu na prawo podatników do odliczenia VAT.

Data utworzenia: 4 stycznia 2012

O czym należy pamiętać przy zastrzeganiu prawa własności rzeczy sprzedanej

Sprzedający może zabezpieczyć zapłatę ceny za rzeczy ruchome, zastrzegając ich własność w umowie sprzedaży, nawet jeżeli zostaną kupującemu wydane. Umowa taka musi być sporządzona na piśmie i opatrzona datą pewną (art. 589 i n. Kodeksu cywilnego).

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 22 stycznia 2012

Kilka słów o zastawie jako sposobie zabezpieczenia wierzytelności z obligacji

Obligacja, pełni pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym funkcje podobne do pożyczki. Jednak w przypadku obligacji zobowiązanie do zwrotu „pożyczonej” kwoty zostaje stwierdzone w dokumencie, który jest papierem wartościowym. Co istotne, z punktu

Kategoria: Finanse
Data utworzenia: 1 marca 2012
« Poprzednia 1 … 1090  |  1091  |  1092  |  1093  |  1094 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.