Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

O czym warto pamiętać, zastanawiając się nad kredytem hipotecznym?

Zakup mieszkania lub domu dla większości z nas jest zbyt dużym wydatkiem, by móc go sfinansować za pomocą zgromadzonych oszczędności. W większości przypadku transakcje zakupu nieruchomości wiążą się z wzięciem kredytu hipotecznego.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 lutego 2013

Umowa z firmą budowlaną - o czym należy pamiętać?

Każda umowa cywilnoprawna musi w swej treści zawierać pewne niezbędne elementy, takie jak określenie jej stron, czy wreszcie wyznaczenie konkretnych praw i obowiązków. Niektóre rodzaje umów zostały wyraźnie określone w Kodeksie cywilnym, niemniej jednak ustawodawca kierując się zasadą swobody umów pozwolił na zawieranie tzw. umów nienazwanych…

Data utworzenia: 7 lutego 2013

W jaki sposób pracodawca może zmienić umowę o pracę pracownikowi?

Zawarcie jednej umowy o pracę, nawet tej na czas nieokreślony, nigdy nie gwarantuje pracownikowi, że aż do końca jego kariery w danym zakładzie pracy nie zmienią się jego warunki pracy czy płacy. Kodeks pracy przewiduje bowiem, że pracodawca ma

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 lutego 2013

Resort rolnictwa i środowiska spierają się o ochronę wód

Polska w niedostatecznym stopniu stosuje unijne prawo dotyczące ochrony wód i została pozwana przez Komisję Europejską przed Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Odpowiedzialny za tę kwestię resort środowiska chce, by cały kraj został objęty specjalną strefą ochronną. Ministerstwo rolnictwa odpowiada, że to naraziłoby budżet państwa i rolników…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 lutego 2013

Wkrótce upływa termin składania corocznych sprawozdań o odpadach medycznych

Tylko do 15 marca podmioty związane z ochroną zdrowia wytwarzające odpady medyczne mają czas na przekazanie właściwemu marszałkowi województwa zbiorczych zestawień danych za ubiegły rok. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą spore kary pieniężne.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lutego 2013

Skuteczne powiadomienie o likwidacji szkoły spoczywa na organie prowadzącym szkołę

Rada Miasta podjęła uchwałę w przedmiocie przekształcenia szkoły podstawowej w szkołę filialną szkoły podstawowej. Rodzice uczniów po bezskutecznym wezwaniu rady do usunięcia szeregu naruszeń, zaskarżyli uchwałę, wnosząc o stwierdzenie jej

Data utworzenia: 19 lutego 2013

Przedsiębiorcy oczekują zmian w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów

Zakończyła się konferencja uzgodnieniowa w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, podczas której środowisko przedsiębiorców zgłosiło swoje uwagi i zastrzeżenia. W najbliższym czasie UOKIK przygotuje nową wersją projektu

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lutego 2013

Prace nad projektem rozporządzenia o ochronie danych na finiszu

Dzisiaj upływa termin, w którym posłowie do Parlamentu Europejskiego mogą zgłaszać poprawki do projektu rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Oznacza to, że trwająca od roku debata nad projektem wkracza w decydującą fazę.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 lutego 2013

Zmiany w ustawie o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

Ustawa z dnia 23 stycznia 2009 r. o krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury jest podstawowym aktem prawnym regulującym nowy model aplikacji ogólnej oraz aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej. Innowacyjne zasady kształcenia przyszłych sędziów i

Data utworzenia: 6 marca 2013

Jak napisać zażalenie na postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy?

Policja ma w pewnych ściśle określonych sytuacjach prawo do zatrzymania prawa jazdy konkretnego kierowcy. Analizując przepisy ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, możemy z łatwością dowiedzieć się jakie zdarzenia uprawniają

Data utworzenia: 6 marca 2013
« Poprzednia 1 … 1083  |  1084  |  1085  |  1086  |  1087 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.