Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zasady i tryb wyboru kandydatów na członków rad nadzorczych

Trybunał Konstytucyjny musiał niedawno rozpatrzyć wniosek Rzecznika Prawo Obywatelskich w sprawie poprawności zasad i trybu wyborów kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich, zarządzenie

Data utworzenia: 24 kwietnia 2014

Wyrażenie zgody na leczenie przez osobę małoletnią

W dniu 11 października 2011 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący wyrażenia zgody na leczenie przez osobę małoletnią. Zgodnie z kwestionowanymi przez Rzecznika Praw Obywatelskich przepisami, w przypadku

Data utworzenia: 11 października 2011

E-sąd od 1 stycznia

Uproszczenie i przyspieszenie procesu, obniżenie kosztów postępowania, a także skrócenie czasu wydania nakazu oraz przede wszystkim odciążenie sądów rozpatrujących sprawy, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego – to tylko niektóre korzyści jakie niesie za sobą elektroniczne postępowanie…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 grudnia 2009

Turnusy rehabilitacyjne po nowemu

ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Potrzeba wydania nowego rozporządzenia była podyktowana zmianami wprowadzonymi ustawą z dnia 15 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o

Słowa kluczowe: opieka społeczna, renta
Data utworzenia: 18 grudnia 2007

Treść wniosku o wydanie zezwolenia na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca

Do wszczęcia postępowania w sprawie wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości nie może dojść z urzędu. Wnioskodawcą musi być cudzoziemiec, na którego rzecz zezwolenie ma być wydane.

Data utworzenia: 13 czerwca 2013

USC nie ma wiedzy o rozwodach i ślubach zagranicznych

Ponad 2 miliony Polaków mieszka na stałe poza granicami Polski. Tam zawierają związki małżeńskie, rozwodzą się nie przesyłając informacji o zmianach stanu cywilnego. Taka sytuacja powoduje, że stan cywilny polskiego obywatela zapisany w aktach stanu

Data utworzenia: 23 lipca 2015

Ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej czeka na podpis Prezydenta

Ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej m.in. dla osób ubogich, seniorów oraz ludzi młodych została uchwalona przez Sejm i czeka na podpis Prezydenta. Ustawa miałaby wejść od 1 stycznia 2016 r.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 sierpnia 2015

Wypadek w pracy - kiedy i jak walczyć o odszkodowanie?

Podczas wykonywania swoich obowiązków pracownik może ulec różnego rodzaju wypadkom. Każdy pracodawca musi odprowadzać składki dla pracowników do ZUS. To właśnie z tych składek, jeśli tylko wypadek miał miejsce podczas wykonywania obowiązków

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 17 września 2015

Sąd Najwyższy o rabatach posprzedażowych w kontekście nieuczciwej konkurencji

18 listopada 2015 r. Sąd Najwyższy rozpoznał przedstawione mu przez Sąd Apelacyjny w Katowicach zagadnienie prawne dotyczące charakteru i dopuszczalności zastrzegania w umowach między dostawcami towarów a przedstawicielami sklepów wielkopowierzchniowych różnego rodzaju premii i tzw. rabatów posprzedażowych. Ocena Sądu dotyczyła rozważenia kwestii…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 listopada 2015

Uwaga na cyberprzestępców! Zadbaj o prywatność w sieci

informacjami ze wszystkimi, którzy są online – nie tylko ze swoimi znajomymi. Osoby, które nie mają świadomości, kto może uzyskiwać dostęp do ich treści, pozostawiają szeroko otwarte drzwi dla cyberprzestępców.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 stycznia 2016
« Poprzednia 1 … 1075  |  1076  |  1077  |  1078  |  1079 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.