Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Rusza sezon zimowych wypadków. Kiedy możemy liczyć na odszkodowanie?

podchodzili do swoich obowiązków. Rokrocznie, wraz z pierwszymi opadami śniegu daje się zauważyć wzrost zainteresowania tematem tzw. zimowych odszkodowań. Sprawdź co powinieneś o nich wiedzieć.

Data utworzenia: 17 grudnia 2014

Zasada słuszności a odszkodowanie

Naprawienie szkody to jedna z podstawowych sankcji prawa cywilnego. Co jednak w przypadku, kiedy poniesiono szkodę, a obiektywnie nie ma podstaw do dochodzenia roszczeń?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 stycznia 2015

Kiedy sąd może orzec rozwód?

Decyzja o rozstaniu jest jedną z najtrudniejszych, jaką przychodzi nam podjąć w życiu. Niekiedy jednak, choć oboje małżonkowie tego chcą, orzeczenie rozwodu nie będzie dopuszczalne. W takim razie należy odpowiedzieć na pytanie, jakie przesłanki

Data utworzenia: 30 stycznia 2015

Niebezpieczny wielbłąd

Ponad 50 tys. złotych zadośćuczynienia i odsetek otrzymała dziewczynka, która doznała poważnego urazu ręki w wyniku upadku z wielbłąda. Sąd uznał tym samym odpowiedzialność właściciela farmy, za brak właściwego nadzoru nad bezpieczeństwem jazdy małoletniej.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 lutego 2015

Praktyczny poradnik: Umowa o alimenty - czym jest i czy warto ją zawierać?

Źródłem obowiązku jest nie tylko ustawa, orzeczenie sądu, ale również umowa. Sam obowiązek alimentacyjny wynika wprost z ustawy. Jednakże niejednokrotnie do jego skutecznego egzekwowania konieczne jest orzeczenie sądu. Obowiązująca w prawie cywilnym

Data utworzenia: 8 kwietnia 2015

Separacja prawna i faktyczna - czym się różnią i jakie są ich konsekwencje?

W powszechnej opinii separacja jest pierwszym krokiem małżonków do rozwodu. Wbrew pozorom separacja jest jednak środkiem prawnym służącym utrzymaniu małżeństwa, gdyż w przeciwieństwie do rozwodu nie oznacza ona jego ustania. Innymi słowy, nawet

Data utworzenia: 16 czerwca 2015

Stosunek pracy w Polsce pod prawem obcym - czy warto korzystać z wyboru prawa?

Wybór prawa obcego do umów o pracę wykonywanych w Polsce nie wyłącza stosowania do nich większości przepisów prawa polskiego.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 29 kwietnia 2012

Wypoczynek Polaków od pracy - raport Zielonej Linii

Urlop wypoczynkowy powinien być dłuższy – tak wynika z badań, jakie przeprowadzili w czerwcu konsultanci Zielonej Linii. Zapytali oni klientów infolinii o możliwość korzystania z urlopu wypoczynkowego, jego efektywność i długość.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 18 lipca 2012

Informacja dla pokrzywdzonych przez Amber Gold

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku w związku z licznymi pytaniami kierowanymi telefonicznie do Prokuratury, przedstawiła na swoich stronach internetowych podstawowe informacje dla osób zamierzających złożyć zawiadomienie o przestępstwie dot

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 23 sierpnia 2012

Wszczęcie egzekucji po uprawomocnieniu nakazu zapłaty

Nakazy zapłaty są jedną z form orzeczeń sądowych, które mogą zapaść w związku z toczącym się postępowaniem cywilnym. Ustawodawca przewidział, że tego typu rozstrzygnięcia zapadają w postępowaniach nakazowych lub upominawczych.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 1036  |  1037  |  1038  |  1039  |  1040 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.