Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Przyjęcie nowego członka w poczet spółdzielni

mieszkalnych lub domów jednorodzinnych, a także lokali o innym przeznaczeniu. Spółdzielnia mieszkaniowa nie może odnosić korzyści majątkowych kosztem swoich członków, w szczególności z tytułu przekształceń praw do lokali.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 grudnia 2012

Czy można aneksować termin wykonania umowy o roboty budowlane?

Umowa o roboty budowlane należy do jednych z bardziej skomplikowanych umów prawa cywilnego. Jednocześnie sam proces budowlany jest nie tylko czasochłonny ale także w niektórych sytuacjach bardzo rozbudowany. Ustawodawca przewidział, że budowa może

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 marca 2013

Adam Szejnfeld (PO): jeszcze w tym roku możliwe zmiany dotyczące podwykonawstwa przy zamówieniach publicznych

pakiecie zmian Prawa zamówień publicznych, nad którymi pracuje sejmowa podkomisja. Z kolei Urząd Zamówień Publicznych skierował do konsultacji społecznych swój projekt mający na celu eliminację z postępowań przetargowych ofert z nadmiernie niską ceną.

Data utworzenia: 30 kwietnia 2013

Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych

Istotą alimentów jest zapewnienie warunków egzystencjonalnych uprawnionym osobom, w sytuacji gdy same nie są w stanie tego uczynić. Powyższa instytucja została szczegółowo uregulowana w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, a polega ogólnie rzecz biorąc na obowiązku dostarczania środków utrzymania innej osobie, w sytuacjach przez prawo wskazanych.

Data utworzenia: 29 maja 2013

Stanowisko rządu w sprawie ustawy o gazie łupkowym za kilka tygodni

W ciągu najbliższych tygodni Rada Ministrów ma zająć się ostatecznym projektem ustawy węglowodorowej regulującej wydobycie gazu łupkowego w kraju. Jak podkreśla minister środowiska, Polska jest jednym z pierwszych państw UE, w którym prace nad nowym prawem są tak zaawansowane. Dodaje, że propozycje w tym kształcie gwarantują równowagę między…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 10 lipca 2013

Centralna Ewidencja Pojazdów

Centralna Ewidencja Pojazdów (Cepik), jest to system informatyczny, który obejmuje centralną bazę danych i informację o pojazdach. Dodatkowo w Cepiku są zawarte dane o właścicielach pojazdu oraz o jego stanie prawnym.

Data utworzenia: 17 lipca 2013

Potrącenie a zarzut potrącenia

Potrącenie jest instytucją uregulowaną w Kodeksie cywilnym. Dzięki niej strony określonych zobowiązań mogą doprowadzić do umorzenia lub zmniejszenia wysokości zaciągniętego długu. Warto w tym miejscu jednak zaznaczyć, że potracenie nie powinno być

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 7 sierpnia 2013

Czy umowa zlecenia jest wliczana do stażu pracy?

Umowa zlecenia jest coraz bardziej popularną formą zatrudniania w naszym kraju. Decydujące znaczenie mają tu oczywiście koszty, które są zdecydowanie niższe, niż w przypadku standardowej umowy o pracę. Pojawia się jednak pytanie czy umowa zlecenia

Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 20 sierpnia 2013

Na wyższym podatku VAT tracimy 1000 zł rocznie

Jest już bardzo prawdopodobne, że podwyższony VAT będzie obowiązywał przez trzy kolejne lata. Dla przeciętnej 4-osobowej rodziny oznacza to roczny koszt rzędu 1000 zł.

Data utworzenia: 2 września 2013

Prezydencki projekt zablokuje budowę wiatraków

Prezydencki projekt tzw. ustawy krajobrazowej ograniczy rozwój wiatraków. Tym samym Polska nie wypełni unijnych wymogów dotyczących udziału energii z odnawialnych źródeł. Jak alarmują przedstawiciele branży wiatrakowej przepisy zahamują rozwój energetyki wiatrowej i złamią konstytucyjną zasadę samorządności gmin.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 września 2013
« Poprzednia 1 … 1034  |  1035  |  1036  |  1037  |  1038 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.