Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Bezpieczeństwo w tunelach

W dniu 15 kwietnia weszła w życie ustawa z dnia 12 marca 2008 roku o zmianie ustawy o drogach publicznych. Celem nowelizacji ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych jest wdrożenie dyrektywy nr 2004/54/WE Parlamentu Europejskiego i

Data utworzenia: 15 kwietnia 2008

Usuwanie pojazdów, których używanie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego

powodem wydania nowego rozporządzenia jest nowelizacja ustawy - Prawo o ruchu drogowym, która wprowadziła nowy tryb postępowania w zakresie usuwania pojazdów z drogi oraz orzekania o ich przepadku. Konieczność nowelizacji ustawy i rozporządzenia w tym

Data utworzenia: 10 stycznia 2011

Łatwiej zatrudnić obcokrajowca

28 lipca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę (Dz. U. Nr 155, poz. 919). Zastąpiło ono rozporządzenie Ministra…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 9 sierpnia 2011

Co zrobić, aby nie odziedziczyć długów zmarłego?

Zazwyczaj spadek kojarzony jest z otrzymaniem dóbr materialnych. Niestety, w wielu przypadkach spadek może być także źródłem wielu kłopotów finansowych, np. w sytuacji, gdy zmarły pozostawił długi np. z tytułu niespłaconego kredytu.

Kategoria: inne kredyty
Data utworzenia: 10 grudnia 2013

Na świątecznego karpia Polacy wydadzą 200 mln zł

Przed tegoroczną Wigilią Polacy wydadzą na karpie niemal 200 mln zł. To najlepszy okres w roku dla sprzedaży tych ryb. W Polsce wciąż silna jest tradycja kupowania żywych karpi. Są jednak sklepy, jak na przykład Biedronka, które decydują się na sprzedaż gotowych płatów z karpia.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 12 grudnia 2013

Kiedy nie można wszcząć postępowania w sprawach o wykroczenia?

Popełnienie wykroczenia nie zawsze jest przesłanką decydującą o konieczności wszczęcia odpowiedniego postępowania mającego na celu wykrycie i ukaranie sprawcy takiego czynu. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia przewiduje szereg różnych

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 30 grudnia 2013

Dziedziczenie zachowku

Prawo do zachowku pojawia się w określonych sytuacjach, przewidzianych w Kodeksie cywilnym. Z reguły dotyczy ono pominiętych przy dziedziczeniu spadkobierców ustawowych. Czasami zdarza się jednak, że uprawniony do zachowku umiera pozostawiając po

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 30 grudnia 2013

Cena cenie nierówna

W sezonie wyprzedaży większość Polaków odwiedza sklepy w poszukiwaniu produktów sprzedawanych po okazyjnych cenach. Niestety sprzedawcy nie zawsze pamiętają o aktualizacji cen w sklepowych bazach danych, to z kolei rodzi niemałą niespodziankę dla

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 10 stycznia 2014

Rewolucyjne odliczenie podatku VAT

2014 r. jest rokiem sporych ograniczeń w zakresie ulg podatkowych. Z drugiej strony funkcjonują jeszcze przepisy pozwalające na skorzystanie z dosyć dużych odliczeń. Tak jest m.in. w przypadku zakupu samochodów osobowych. Musimy się jednak spieszyć, ponieważ od marca 2014 r. powyższa ulga może na dobre zniknąć z naszego systemu prawnego.

Data utworzenia: 20 stycznia 2014

Ustawowe prawo odstąpienia inwestora od umowy o roboty budowlane cześć I

W momencie zawarcia przez inwestora i wykonawcę umowy o roboty budowlane pomiędzy stronami powstaje więź prawna – stosunek zobowiązaniowy, a w jego ramach powstają wzajemne prawa i obowiązki obu stron. Od tego momenty strony są więc związane umową i

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 17 lutego 2014
« Poprzednia 1 … 1032  |  1033  |  1034  |  1035  |  1036 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.