Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zasady i tryb wyboru kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa

W dniu 14 kwietnia 2014 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący zasad i trybu wyboru kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zarządzenie Ministra

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 15 kwietnia 2014

Opóźnienie w opłaceniu składki na ubezpieczenie chorobowe

powoduje ustanie ubezpieczenia chorobowego. Kwestie z tym związane reguluje Ustawa z dnia 13 października 1998r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2009r., Nr 205, poz. 1585 ze zm.). Osoba prowadząca działalność gospodarczą musi

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 lipca 2013

Ochrona wynagrodzenia za pracę

(wynagrodzenie motywuje pracownika do wykonywania pracy i zwiększania jej wydajności). Dlatego też, wynagrodzenie za pracę stanowi instytucję w sposób szczególny chronioną prawem.

Słowa kluczowe: prawo pracy, wynagrodzenie
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 8 października 2006

Czy braki magazynowe powstałe w wyniku uszkodzenia można zaliczyć do kosztów podatkowych?

Braki magazynowe rozumiane jako następstwo różnego rodzaju uszkodzeń, zaliczane są z zasady do kosztów uzyskania przychodów. Warto jednak pamiętać, że nie mogą być one spowodowane zarówno działaniem podatnika, jak i wynikać z jego woli.

Data utworzenia: 17 października 2012

Sprawdź, kto może uzyskać licencję syndyka

Syndykiem jest osoba, zarządza majątkiem przedsiębiorcy, który znajduję się w stanie upadłości oraz dokonująca podziału funduszy między wierzycieli zgodnie z zasadami prawa upadłościowego i naprawczego.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 września 2013

Zasady udzielania pomocy społecznej rolnikom

wobec rolników podlegających ubezpieczeniu społecznemu na wniosek a nie z mocy ustawy, z art. 2 i art. 32 Konstytucji.

Słowa kluczowe: gospodarstwo rolne
Data utworzenia: 1 kwietnia 2008

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne

działalności pozarolniczej, zaświadczanie potwierdzające fakt ubezpieczenia z Urzędu Pracy itp. Ponadto należy wypełnić wniosek o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym i podpisać dwa egzemplarze umowy. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony.

Data utworzenia: 21 września 2006

Ustalanie dochodowości gospodarstw rolnych

W dniu 6 maja Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczący ustalania dochodowości gospodarstw rolnych. Zadaniem Trybunału było rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 18 ustawy z dnia 15 listopada 1984 roku o

Słowa kluczowe: gospodarstwo rolne, konstytucja
Data utworzenia: 7 maja 2008

Kompetencja organu samorządu województwa w kwestii parku krajobrazowego

W dniu 13 maja 2009 roku Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie rozpoznał wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dotyczący ochrony środowiska oraz kompetencji organu samorządu województwa w kwestii parku krajobrazowego. Chodziło o

Słowa kluczowe: ochrona środowiska
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 13 maja 2009

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne

prowadzenia działalności pozarolniczej, zaświadczanie potwierdzające fakt ubezpieczenia z Urzędu Pracy itp. Dodatkowo należy wypełnić wniosek o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym i podpisać dwa egzemplarze umowy. Tego rodzaju umowa zawierana jest na

Słowa kluczowe: ubezpieczenie
Data utworzenia: 30 lipca 2009
« Poprzednia 1 … 1027  |  1028  |  1029  |  1030  |  1031 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.