Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- deklaracja+VAT-7+D
- odległość między grobowcami
- vat+33
- możliwość+uboju+rytualnego
- osoba trzecia
- osoby trzecie
- uchwalenie+statutu+fundacji
- koszty sądowe
- pozbawienie wolności
- Składanie+wniosku+o+świadczenie+wychowawcze
- Wzór oświadczenia woli
- rozwiązanie umowy
- sprzeciwu wobec przetwarzania danych
- wsparcie+na+tworzenie+miejsc+pracy
- muzealia
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Jak należycie zawrzeć umowę o roboty budowlane?
Proces budowlany jest złożoną procedurą, która ze względu na swój skomplikowany charakter może u niektórych budzić niepokój. W szczególności jeśli inwestorem nie jest potężny przedsiębiorca lub deweloper, ale osoba fizyczna, która decyduje się na budowę własnego domu. W takich sytuacjach często rodzi się pytanie, jak ustrzec się przed…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 marca 2013
Przymus zawierania umów o pracę zwiększy bezrobocie
Wysokie koszty pracy oraz przywileje dla pracowników są głównymi powodami, dla których pracodawcy nie chcą zawierać umów o pracę - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Rzetelną Firmę.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 marca 2013
Czy można podpisać umowę przedwstępną o pracę?
W przypadku, gdy zarówno pracodawca jak i pracownik są zainteresowani podpisaniem umowy o pracę ale z różnych przyczyn nie mają możliwości jej natychmiastowego zawarcia, możliwe jest podpisanie tzw. przedwstępnej umowy o pracę. Często stosuje się ją
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 marca 2013
Chcesz uzyskać zaświadczenie? Pamiętaj o opłacie skarbowej
Do licznych obciążeń fiskalnych przedsiębiorcy można zaliczyć także opłatę skarbową. Jest ona pobierana przy dokonywaniu czynności urzędowych, wydawaniu zaświadczeń oraz zezwoleń.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 3 kwietnia 2013
Unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia niemożliwe, gdy...
Prawo zamówień publicznych przewiduje, że w niektórych sytuacjach można unieważnić całe postepowanie związane z udzielaniem konkretnego zamówienia. Przesłanki decydujące o takiej możliwości znajdziemy w treści art. 93 PZP.
Słowa kluczowe:
postępowanie o udzielenie zamówienia, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, przesłanka unieważnienia postępowania, unieważnienie całego postępowania w sprawie zamówienia publicznego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 kwietnia 2013
Podatek od nieruchomości - spór o duże pieniądze
przepisów oraz rozbieżność w interpretacji prawa przez przedsiębiorców i fiskusa. Sprawa jest tym bardziej interesująca, że kwoty o jakie toczą się spory sięgają nierzadko kilku milionów złotych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 9 kwietnia 2013
Nie zapomnij o przeglądzie technicznym budynku!
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane należy do jednych z obszerniejszych aktów prawnych regulujących materię spraw projektowania, budowy, utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych. Jednym z poruszanych w niej zagadnień jest przegląd
Słowa kluczowe:
przegląd techniczny budynku, sprawdzenie przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, sprawdzenie stanu technicznego budynku, sprawdzenie stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 maja 2013
Donald Tusk o decyzji Komisji Europejskiej
Premier wyjaśnił, że kara nałożona przez Komisję Europejską w związku ze środkami na gospodarstwa niskotowarowe dotoczy lat 2004-2006.
Słowa kluczowe:
Bank Gospodarstw Krajowego, kara nałożona przez Komisję Europejską w związku ze środkami na gospodarstwa niskotowarowe, Komisja Europejska, oświadczenie rzecznika Komisji Europejskiej ds. rolnictwa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 maja 2013
Nowelizacja ustawy o organizacji rynku rybnego
Prezydent RP Bronisław Komorowski, podpisał znowelizowaną ustawę o organizacji rynku rybnego. Wyładunki ryb z połowów bałtyckich będą pod szczególną ochroną.
Słowa kluczowe:
ochrona ryb, organizacja rynku rybnego, prowadzenie sesyjnej sprzedaży ryb, prowadzenie wysokość rocznego obrotu produktami rybołówstwa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 maja 2013
Banki spółdzielcze walczą o nowe regulacje
Unia Europejska szykuje bankom spółdzielczym nowe prawo. Przyjęta niedawno przez Parlament Europejski dyrektywa CRD IV zmieni kwestie dotyczące nadzoru i zwiększy wymagania kapitałowe dla banków spółdzielczych, zrównując je z bankami komercyjnymi. Znowelizowane prawo ma wejść w życie z początkiem przyszłego roku.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 16 maja 2013
« Poprzednia | 1 … 1017 | 1018 | 1019 | 1020 | 1021 … 3165 | Następna » |