Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Decyzja o przyznaniu prezentu jako decyzja uznaniowa

Działalność Świętego Mikołaja może budzić wątpliwości natury procesowej. Czy powinna ona podlegać procedurze cywilnej, czy administracyjnej? Jeśli tej drugiej, to Święty Mikołaj powinien brać pod uwagę uregulowania Kodeksu postępowania administracyjnego.

Data utworzenia: 23 grudnia 2012

Sprawdź, co myślą o tym pracodawcy

Resort pracy planuje zmiany w prawie o których huczą już media. Czy elastyczny czas pracy spowoduje rewolucję w polskich firmach? Co o planach resortu sądzą pracodawcy?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 stycznia 2013

Składki ZUS przedsiębiorców rosną o 4,6%

W 2013 r. składki przedsiębiorców na ZUS i NFZ będą wyższe o prawie 46 zł miesięcznie, co oznacza, że w skali roku prowadzący działalność zapłacą prawie 550 zł więcej niż w 2012 roku.

Data utworzenia: 18 stycznia 2013

Trzeba poinformować o stanie prawnym sprzedanej rzeczy

Podstawowe obowiązki sprzedawcy określa art. 535 k.c. Zgodnie z tym przepisem sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy oraz ją wydać. Czy oprócz tego sprzedawca musi spełnić jeszcze jakieś dodatkowe obowiązki?

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 stycznia 2013

O co pytać kupując AC? 7 wskazówek

Kupując Autocasco często zwracamy uwagę wyłącznie na cenę. Tymczasem równie ważny jest zakres ubezpieczenia oraz jakości obsługi oferowana przez firmę, w której chcemy się ubezpieczyć. O co więc pytać kupując Autocasco? - radzi Krzysztof Michałek

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 lutego 2013

Nie będzie ustawy o gazie łupkowym

Wbrew dotychczasowym zapowiedziom resort środowiska nie zaproponuje tzw. ustawy o węglowodorach. Zamiast tworzyć nową, zamierza znowelizować już istniejące akty prawne, m.in. Prawo geologiczne i górnicze. Najważniejsze z punktu widzenia inwestorów

Data utworzenia: 21 lutego 2013

Umowa o pracę, a tymczasowe aresztowanie

zapobiegawczego. Ma to nie mały wpływ na uprawnienia pracownicze, szczególnie jeśli chodzi o możliwość ponownego powrotu do pracy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 lutego 2013

Zakaz konkurencji w umowie o pracę

Treść umowy o pracę jest ustalana przez zainteresowane strony. Generalnie rzecz biorąc decydująca jest tutaj wola pracodawcy i przyszłego pracownika, jednakże musi ona być zgodna z przepisami powszechnie obowiązującego prawa, szczególnie zapisów

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 marca 2013

Prowadzisz działalność leśną? Pamiętaj o podatku

Do opłaty podatku leśnego zobowiązani są przede wszystkim ich właściciele wykorzystujący je w tzw. działalności leśnej. Uwaga: na wpłatę pierwszej raty podatku pozostało niewiele czasu.

Data utworzenia: 15 marca 2013

Umowa zlecenia, a umowa o dzieło

Choć dla wielu osób umowa zlecenia i umowa o dzieło to dwie podobne umowy, w rzeczywistości znacznie się różnią i mają wiele charakterystycznych dla siebie cech. Umowę zlecenia regulują przepisy art. 734 -751 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 marca 2013
« Poprzednia 1 … 1016  |  1017  |  1018  |  1019  |  1020 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.