Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym -
Wydając nakaz zapłaty sąd orzeka, że pozwany ma w ciągu dwóch tygodni od dnia doręczenia nakazu zaspokoić roszczenie w całości wraz z kosztami albo wnieść w tym terminie zarzuty.
art. 491 k.p.c.
- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- Wzór oświadczenia woli
- katalog otwarty
- samo
- karne prawo
- alimenty
- spadek
- instytucje finansowe
- nieruchomość
- kredyt
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- egzekucja
- podatek dochodowy
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- umowa przekazania nieruchomości
- procedurą składu celnego
- rodzina zastępcza zawodowa
- oddelegowanie pracownika na inne stanowisko
- dyskryminacja+w+zatrudnieniu+ze+wzglC499du+na+pC582eC487
- wniosek o uzupełnienie wyroku
- potwierdzenie meldunku
- podatek
- rozliczanie faktur
- NSA
- Wniosek o przeniesienie
- choinka
- wigilia
- VAT
- beneficjent
Wyszukiwana fraza:
wezwanie+do+zapłaty

Kierowcy płacą i płaczą…
W większości dużych miast ustanowione są płatne strefy parkowania w centrum. Sama opłata za parkowanie wynosi kilka złotych, jednakże w razie jej nie uiszczenia kierowca może zapłacić nawet 50 złotych za kilka minut parkowania. Problem w tym, że czasem zatrzymując się na chwile może się okazać, ze nie mamy drobnych na parkomat lub dla parkingowego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 13 września 2011
Nowe zasady przesłuchiwania dzieci
Przesłuchiwanie dzieci wymaga zastosowania szczególnych środków procesowych, zwłaszcza wtedy, gdy są one ofiarami przestępstw. Aby uniknąć dodatkowej traumy psychicznej związanej z salą posiedzeń, małoletni są przesłuchiwani w specjalnych tzw. niebieskich pokojach w obecności psychologa. Od 2014 r. zasady dotyczące powyższego uczestnictwa dzieci…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 3 stycznia 2014
Czy przesyłki sądowe doręczy jednak listonosz?
Nie tak dawno pisaliśmy, że od 1 stycznia 2014 r. doręczaniem przesyłek sądowych będzie zajmować się grupa PGP. Jednocześnie Poczta Polska straciła monopol w tym zakresie – przynajmniej w 2014 i 2015 r. – wtedy to głównym doręczycielem będzie PGP i współpracujące z nią firmy. Być może niedługo Poczta Polska będzie mogła odzyskać swoją…
Słowa kluczowe:
doręczanie listów sądowych, doręczanie przesyłek sądowych, doręczyciel listów sądowych, doręczyciel przesyłek sądowych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 10 stycznia 2014
Powszechny abonament RTV?
Sprawa abonamentu radiowo – telewizyjnego jest od wielu lat solą w oku dla polskiej władzy oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wszystko przez małą liczbę abonentów, którzy decydują się na dokonywanie opłaty z tytułu posiadania odbiornika radiowego lub telewizyjnego. Zdecydowana większość Polaków woli nie płacić tego, bądź co bądź…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 13 stycznia 2014
Kiedy można żądać alimentów od byłego małżonka?
Rozwiedziony małżonek, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku ma prawo domagać się alimentów od byłego małżonka. Alimentów można żądać bezpośrednio w pozwie rozwodowym lub w odrębnym postępowaniu. Kwestie dotyczące obowiązku alimentacyjnego małżonków po rozwodzie reguluje Ustawa…
Typ: Artykuł
Kategoria: Alimenty
Data utworzenia: 15 stycznia 2014
Kiedy postępowanie egzekucyjne można zawiesić?
Wszczęcie postępowania egzekucyjnego odbywa się na wniosek wierzyciela – tylko w taki sposób komornik może podjąć czynności mające na celu urzeczywistnienie zapadłego orzeczenia sądowego. Z drugiej strony rozpoczęcie działań komorniczych nie oznacza, że będą one prowadzone bez żadnej przerwy. W toku postępowania mogą bowiem pojawić się…
Słowa kluczowe:
zawieszenie postępowania, zawieszenie postępowania egzekucyjnego, zawieszenie postępowania na wniosek, zawieszenie postępowania z urzędu
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 16 stycznia 2014
Zasiedzenie
Jednym ze sposób nabycia prawa cudzej własności jest zasiedzenie. Wraz z upływem określonego czasu dana osoba staje się nowym i pełnoprawnym właścicielem danej rzeczy. Decydujące znaczenie ma tutaj nie tylko charakter przedmiotu (rzecz ruchoma lub nieruchomość), ale także dobra lub zła wiara przyszłego właściciela.
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 24 stycznia 2014
Pożyczka
Kodeks cywilny zawiera szereg różnego rodzaju umów cywilnoprawnych, wśród których odnajdziemy także pożyczkę. W praktyce takie zobowiązanie nie musi dotyczyć wyłącznie oznaczonej kwoty pieniężnej, choć zdecydowana większość dotyczy właśnie finansów. O czym musi pamiętać pożyczkodawca jak i pożyczkobiorca oraz w jakiej formie powinna…
Typ: Artykuł
Kategoria: Definicje
Data utworzenia: 6 lutego 2014
Współpraca z byłym lub obecnym pracodawcą opodatkowana jest skalą
Mimo, iż samozatrudnienie jest popularną formą optymalizacji obciążeń podatkowych, posiada też pewne minusy na tym gruncie. Przedsiębiorca rozpoczynający współpracę z byłym lub obecnym pracodawcą nie będzie mógł wybrać każdej formy opodatkowania.
Słowa kluczowe:
opodatkowanie działalności gospodarczej, podatek dochodowy, pracodawca, prowadzenie działalności gospodarczej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 17 lutego 2014
« Poprzednia | 1 … 1767 | 1768 | 1769 | 1770 | 1771 … 2831 | Następna » |